Kosmetyka samochodowa - odpowiedzią na potrzeby klientów

Mimo, że mycie karoserii to norma, świadomość konieczności i pielęgnacji istnieje w świadomości Polaków dopiero od nie tak dawna. Jeszcze około 20 lat temu wystarczyło myć auto raz na kilka tygodni a wizyta w myjni była przez wiele osób traktowana jako zbytek dla bogaczy.

Obecnie wygląda to inaczej, ponieważ Polacy zaczynają regularnie dbać o swoje samochody, odkurzają tapicerkę i dywaniki, ale również dbają o stan i wygląd lakieru. To właśnie z myślą o takich estetach powstają usługi określone jako car detailing.

Na czym polega detailing samochodowy?

Mimo, że jest to nazwa, która brzmi obco to może dla wielu osób będzie nieco myląca, ale jeśli ktoś się tym zainteresuje zrozumie założenia jakie ma car detailing. To kompleksowy zestaw zabiegów, w ramach których doprowadza się do czyszczenia, renowacji oraz konserwacji elementów samochodu. Głównym celem kosmetyki samochodowej będzie przywrócenie pojazdu do stanu zbliżonego do fabrycznego.

Wnętrze:

Proces czyszczenia i konserwacji przestrzeni obejmować będzie odkurzanie, pranie tapicerki i czyszczenie wszystkich elementów plastikowych a następnie również będzie trzeba te wszystkie elementy skutecznie zabezpieczyć.

Konserwacja elementów samochodu

Karoseria:

Poza myciem szyb detailing będzie również związany z czyszczeniem lakieru samochodowego. Polerowanie i nakładanie warstwy ochronnej nie tylko zagwarantuje idealny wygląd dla naszego auta ale również będzie zabezpieczać przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Mimo iż do niedawna najpopularniejszy był wosk to jedna obecnie stawia się już na inne elementy i na to miejsce zaczynają wchodzić powłoki ochronne takie jak kwarcowe czy ceramiczne.

Są one nie tylko bardziej wytrzymałe, ale poza podkreśleniem walorów wizualnych mogą także zagwarantować ochronę przed porysowaniem. To coś na kształt niewidzialnego pancerza, który oprócz tego, że chroni będzie również odpychał brud i jest odporny na wszelkie środki chemiczne.

Podsumowanie

Żadna myjnia samochodowa, nawet taka najlepsza nie będzie w stanie zagwarantować nam takich usług jakie będzie można uzyskać w miejscach gwarantujących nam autodetailing usługa taka jest czasochłonna, ale tak naprawdę samo będziemy zaskoczeni jak to będzie wyglądać, gdy auto już z takiego salonu spa wyjedzie. Można się spodziewać, że efekt będzie rzeczywiście piorunujący.

Autor

Piotr Banaszek

Redakcja fiatforum.com.pl