Jak wyjąć kluczyki z zatrzaśniętego samochodu?

Przypadkowe zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie może być stresującym doświadczeniem i jest jednym z tych głupich posunięć, które każdy kierowca musi wykonać przynajmniej raz. Możesz być najmądrzejszą lub najbardziej ostrożną osobą, ale błędy się zdarzają. Wiedząc, jak wydobyć kluczyki z zamkniętego samochodu bez konieczności wzywania ślusarza lub holowania pojazdu do punktu producenta, możesz naprawić swój błąd.

Jak dostać się do pojazdu będzie zależeć od rodzaju zamków drzwi samochód ma, a narzędzia masz do swojej dyspozycji. Istnieje wiele sposobów na odzyskanie dostępu do pojazdu, ale omówimy tylko dwa najskuteczniejsze z nich. Przed wypróbowaniem którejkolwiek z tych metod, upewnij się, że nie ma łatwiejszego sposobu na uzyskanie dostępu do samochodu, np. otwartych drzwi, bagażnika lub zapasowego klucza.

Ta metoda jest najbardziej skuteczna w nowszych modelach samochodów, które mają przyciski wzdłuż podłokietnika drzwi lub automatyczne zamki drzwi. Zrobione prawidłowo, ta metoda daje dostęp do pojazdu w mniej niż 15 minut, ale jest to również najbardziej prawdopodobne, aby uszkodzić drzwi, jeśli zrobione w niewłaściwy sposób. Więc trzeba będzie być bardzo ostrożnym, gdy jesteś klinowanie drzwi otwarte tak, aby nie stosować zbyt duży nacisk na okno, które mogą spowodować pęknięcie szkła.

Będziesz potrzebował czegoś, aby prysnąć drzwi, takie jak torba klin powietrza, lub śrubokręt, płaski klucz. Włóż śrubokręt, klucz, lub cokolwiek masz do przestrzeni między górnym rogu drzwi i ramy pojazdu, a następnie stopniowo naciśnij klin do przestrzeni, którą stworzyłeś.

W zależności od rodzaju narzędzia, którego używasz, może być konieczne umieszczenie kawałka tkaniny na obszarze, aby zminimalizować uszkodzenie farby.

Jeśli udało Ci się z pierwszym krokiem, teraz będziesz potrzebował pręta, aby zakończyć pracę. Szukaj pręta, który nie jest ani zbyt sztywny, ani zbyt plastyczny, metalowy wieszak powinien zrobić.

kosmetyk

Teraz wygnij wieszak w środku tak, że zakrzywia się w kształt można dotrzeć do zamka z. Kontynuuj modyfikację kształtu wieszaka, jeśli trudno jest dotrzeć do zamka z nim.

Metoda wieszak jest jednym z najbardziej klasycznych sposobów, aby dostać się do swojego samochodu. Metoda ta jest bardzo skuteczna dla starszych samochodów, które mają post-style zamek drzwi z małym pokrętłem na górze zamiast przycisku push-to-unlock

Podobnie jak w przypadku pierwszej metody powyżej, nadal musisz zaklinować drzwi, zanim spróbujesz dostać się do zamka. Można nawet użyć wieszaka w poprzedniej metodzie, ale dla tej metody, trzeba będzie zginać końcówkę wieszaka w "V" kształt tak, że v-kształtna końcówka będzie hak na szyi zamka drzwi, pociągnij i jesteś w.

Wiem, że to może brzmieć "łatwiej powiedzieć niż zrobić", zwłaszcza gdy jesteś spanikowany, ale próbowaliśmy 1 i 2; jest trzecia metoda, ale nie warto dostać się do, ponieważ jest to trudniejsze niż dwa poprzednie. Co jeśli to nie jest coś, co możesz zrobić lub narzędzia nie są w pobliżu, czy jest sposób, w jaki można dostać się do pojazdu? Tak.

Metody powyżej działają dla zamków drzwi, które są narażone, ale jeśli zdarzy ci się mieć jeden z tych pojazdów, gdzie zamki drzwi są wpuszczone wewnątrz wewnętrznej klamki drzwi, to może trzeba będzie uzyskać profesjonalną pomoc.

Mam nadzieję, że to daje ci motywację, której potrzebujesz, aby uzyskać klucz zapasowy wykonane.

Albo, w pierwszej kolejności...

Ostatecznie jest to jeden z tych problemów, których można łatwo uniknąć przy odrobinie proaktywnego planowania z Twojej strony. Posiadanie klucza zapasowego schowanego gdzieś bezpiecznie w pojeździe jest rozwiązaniem, które nie kosztuje wiele wysiłku, pieniędzy ani umiejętności. Może to być tak proste, jak użycie sznurka do przywiązania zapasowego klucza gdzieś ukrytego w pojeździe, gdzieś w komorze silnika.

Nie mam zbyt dużego zaufania do magnetycznego uchwytu na klucze, zwłaszcza, że bardzo często jeżdżę w teren, gdzie wstrząsy i wibracje są częścią podróży. Ale jeśli zdecydujesz się na tę drogę, rozważ zabezpieczenie klucza na miejscu, zamiast polegać na magnesie. Bądź mądry, gdzie zdecydujesz się ukryć swój klucz, aby nie otworzyć się na kradzież samochodu; możesz być kuszony, aby ukryć klucze do domu w tym samym miejscu, nie rób tego. I proszę, pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzić, czy kluczyk jest na swoim miejscu.

Jeśli zamknąłeś się w samochodzie z otwartym bagażnikiem, możesz być w stanie odsunąć tylne siedzenie i uzyskać dostęp do pojazdu lub ukryć zapasowy klucz w bagażniku. Tak czy inaczej, upewnij się, że bagażnik nie zamknie się na Ciebie, gdy będziesz próbował odsunąć siedzenie.

Jeśli masz nowszy samochód, najprawdopodobniej jest on wyposażony w elektroniczny mechanizm otwierania drzwi lub "cyfrowe kluczyki", które uniemożliwiają zamknięcie drzwi, gdy kluczyk znajduje się w samochodzie. Niestety, jeśli zgubisz ten gadżet, zdobycie zamiennika może zająć kilka dni i kosztować sporo dolarów, a Ty prawdopodobnie będziesz musiał odholować pojazd do dealera, który zamówi klucz zastępczy.

Obie metody uzyskania dostępu do pojazdu prawdopodobnie spowodują uszkodzenie uszczelki drzwi, więc napraw to, aby zapobiec przeciekaniu wody do środka. Jeśli ktoś zobaczy, że wyważasz drzwi samochodu łomem, pomyśli, że kradniesz samochód i może wezwać na ciebie policję, więc miej w pobliżu innych ludzi lub przynajmniej nie ubieraj się jak złodziej samochodów.

Autor

Bartosz Gradowski

Redakcja fiatforum.com.pl