Car Detailing

Jeśli chcemy, by auto wyglądało jak nowe kolejne etapy przygotowania lakieru mają bardzo duże znaczenie. Bez dobrego przygotowania efekt będzie gorszy niż ten zamierzony. Powiemy więc dziś o tym jak wygląda detailing i z jakich etapów się składa. Nawet najbardziej dokładne mycie nie będzie usuwać głęboko osadzonych, wżartych cząstek brudu ani też wsiąkniętych w lakier zanieczyszczeń.

Naszym kolejnym krokiem będzie oczywiście czyszczenie lakieru z użyciem glinek. Są takie brudy, które gołym okiem nie będą widoczne, a właśnie dzięki glinkom będzie można takie właśnie brudy wyciągnąć. Powierzchnia czyszczona glinką będzie miała lepszą gładkość. Po takim zabiegu auto będzie spłukiwane wodą zdemineralizowaną i suszone z użyciem sprężonego powietrza a także mikrofibrą.

Korekta lakieru i niezrównana czystość wnętrza

Kompleksowa usługa korekcji lakieru polegać będzie na usuwaniu wad lakieru, które powstają po codziennej eksploatacji samochodu. Lakier samochodowy jest ciągle narażony na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych a także brudu ulicznego. Działając na lakier z dużą siłą tworzą się tam niewielkie ryski, działanie brudu działa nie tylko na walory estetyczne ale sprawi, że lakier będzie szorstki a więc dalsza degradacja stanie się możliwa.

Korekta lakieru poprawi estetykę, zmniejszy głębokości rys przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Lakier poddaje się czyszczeniu, polerowaniu, a następnie zabezpieczaniu przy pomocy trwałych wosków, które chronią lakier.

Auto detailing

Jak troszczyć się o schludność wnętrza auta?

Ważnym elementem dla dobrego samopoczucia będzie panujący porządek w samochodzie. Brzydki zapach z wnętrza kabiny może zniszczyć przyjemność z jazdy. Do procesu czyszczenia trzeba podchodzić z dużą starannością. Konsekwentnie skupiamy się na każdym elemencie bez ograniczenia czasowego. Czyszczenie wnętrza to praca, która składa się z kilku etapów, proces polega na odkurzeniu podłogi, przetarciu kokpitu oraz dbaniu o wszelkie detale.

Proces rozpoczyna się od kompleksowego odkurzania wszystkich elementów materiałowych. Do tego używa się specjalnych ssawek i końcowe a także sprężonego powietrza, by udało się dotrzeć do każdego zakamarka. Starannie oczyszcza się wszelkie elementy plastikowe i gumowe. Doprowadza się również do skutecznego zabezpieczenia uszczelek czy kanałów wentylacyjnych. Po oczyszczeniu wszystkich elementów i usunięciu głębokich zabrudzeń dokonuje się również działania zabezpieczające.

Zabezpieczenie i konserwacja każdego detalu

Zabezpieczenie lakieru przez zastosowanie specjalnych powłok ochronny to ostatni krok w całym procesie. Dzięki temu na lakierze pojawiać się będzie specjalna ochronna powłoka o odpowiedniej twardości, dzięki której lakier będzie zabezpieczony przez zniszczeniami jakie mogą się na nim pojawić.

Autor

Bartosz Gradowski

Redakcja fiatforum.com.pl