Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z auta?

W wielu autach, szczególnie starszych pojawia się problem zapachu wnętrza, który sprawia, że podróżowanie nie jest komfortowe. Nikt nie chce się poruszać samochodem, w którym po prostu śmierdzi. Pojawia się pytanie skąd mogą się takie zapachy brać. Może być wiele takich powodów. Między innymi palenie papierosów w samochodzie, zalanie samochodu, ale również pleśń w kanałach wentylacyjnych.

Pierwsza sprawa, którą będzie trzeba wykonywać to bardzo dokładne sprzątanie wnętrza w samochodzie. Usuwamy wszelkie śmieci, odkurzamy i zaglądamy pod dywaniki. Staramy się czyścić bardzo dokładnie wszelkie zakamarki również w bagażniku. W ten sposób możliwe, że będziemy w stanie znaleźć i wyeliminować przyczynę tego złego zapachu w naszym samochodzie.

Jak usunąć zapach papierosów z samochodu?

W aucie, gdzie palono należy również wyczyścić popielniczki. Ze względu na ryzyko wchłonięcia smrodu w tapicerkę powinno się ją wcześniej wyprać. Jeśli zostaną zastosowane dobre środki chemiczne do prania i sprzęt będzie można oczekiwać, że nasza tapicerka zostanie skutecznie oczyszczona.

Zapach w samochodzie

Oczywiście po takim praniu będzie trzeba bardzo dokładnie suszyć tapicerkę. Rozwiązaniem będzie także zastosowanie specjalnych neutralizatorów zapachów, będzie można korzystać z opcji ozonowania wnętrza. Ten zabieg zabije złą woń w samochodzie.

Co śmierdzi w samochodzie?

W samochodzie często czuć również stęchliznę. Powodem może być zanieczyszczony filtr kabinowy, zaniedbana klimatyzacja, pleśń, która stworzy się w kanałach wentylacyjnych również powoduje zły zapach, który dostaje się do kabiny razem z tym jak uruchomione będą nawiewy. W takiej sytuacji można wybrać warsztat, by przeprowadzać odgrzybienie klimatyzacji oraz zmienić filtr.

Powodem smrodu może być także to, że samochód był zalany i wilgoć się utrzymuje. Taki odór będzie bardzo trudny do usunięcia, a w wielu przypadkach okaże się, że praktycznie niemożliwy. Przyczyn złego zapachu może być wiele i podstawowa sprawa na jakiej powinno nam zależeć to dążenie do tego, by w miarę możliwości usunąć właśnie te wszelkie przyczyny.

Autor

Michał Biel

Redakcja fiatforum.com.pl