Top 8 Best RV Electric Heaters 2020

Istotną umiejętnością życia w kamperze jest przygotowanie się na wszystko, a to oznacza zakup elektrycznego grzejnika na wypadek, gdyby zimą zrobiło się zbyt zimno. Nawet jeśli masz wstępnie zainstalowany system grzewczy, mądrze jest zaplanować na wypadek sytuacji awaryjnej. Tak, czasami system ogrzewania RV może być zawodny lub może rozwijać problemy, ale to jest, gdy grzejnik elektryczny dla RV może być ratownik. Teraz, bez dalszej adolescencji, dowiedzmy się najlepsze RV grzejnik elektryczny obecnie dostępne.

Grzejnik RV na podczerwień, na którym można się skupić, aby ogrzać obiekt.

Typ: Podczerwień BTU: 5200 Pokrycie ciepła: 1000 sq ft. Amperaż: Moc: 1500 W Napięcie: 110 V Waga: 23 lbs

samochód

Jest to jedyny grzejnik elektryczny w tym przewodniku, który wykorzystuje światło podczerwone do wykonania pracy, więc oznacza to, że jest wyjątkowy. W każdym razie jest to ciężki grzejnik miejsca zdolny do ogrzania 1000 stóp kwadratowych w ciągu kilku minut. Jeśli nie wiesz, podczerwień światła są szybsze niż ceramiczne typu grzejniki podczas ogrzewania się skoncentrowany kierunek.

Pochodzi z mocy znamionowej 1500 W i średniej dostawy ciepła 250 Fahrenheita, więc nie musisz się martwić o niespójności. Mind you, to może dostarczyć 60 procent więcej ciepła niż większość 1500 W grzejniki przestrzeni na rynku. W sprawach dotyczących bezpieczeństwa, posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatyczny wyłącznik czasowy i zabezpieczenie przed przewróceniem. Czy wspomniałem, że jest super cichy?

Wydaje się, że jego największą zaletą jest to, że ogrzewa w konkretnym kierunku, ale ma też pewną wadę. W przeciwieństwie do innych konwencjonalnych grzejników RV, ten grzejnik na podczerwień jest przeznaczony do ogrzewania obiektów, ale nie powietrza. W związku z tym, nie będzie rozprowadzać ciepła równomiernie. Z drugiej strony, pomaga on zatrzymać wilgoć w pomieszczeniu.

Jest mały, lekki i przenośny, ale bardzo wygodny.

Typ: Ceramic BTU: 5118 Pokrycie ciepła: 300 sq ft. Amperaż: 12,5 Moc: 1500 W Napięcie: 120 V Waga: 4 lbs.

Plusy

Wady

Jeśli chcesz czegoś lekkiego i przenośnego, ale bardzo skutecznego, to ceramiczny przenośny grzejnik Lasko CD09250 będzie idealną opcją. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi 3,5 funta, posiada on moc 1500 W, która wystarczy, aby szybko ogrzać pomieszczenie. Jest nawet termostat, który można regulować do 11 różnych ustawień temperatury. Ale jeśli chcesz zachować to proste, jest ręczne pokrętło do regulacji niskiej ciepła, wysokiej ciepła i wentylatora.

Jest wyposażony w grubą plastikową obudowę, co niektórzy powiedzieliby, że jest delikatny, ale na odwrót, jest zaprojektowany tak, aby być chłodny na rękach. Nie chcesz się poparzyć, gdy dotykasz działającego grzejnika, prawda? Nie trzeba dodawać, że nie byłby to pretendent do najlepszego grzejnika elektrycznego RV, gdyby nie miał wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed przegrzaniem.

Jedynym zastrzeżeniem, o którym warto wspomnieć jest brak funkcji automatycznego wyłączania. To może być pomocne, zwłaszcza gdy jest przypadkowo przechylony. Tak czy inaczej, jest to jeden z najłatwiejszych do zainstalowania grzejników przestrzennych, a ręczne sterowanie jest przyjazne dla użytkownika.

Elektryczny grzejnik piecowy z realistycznymi efektami płomieni.

Typ: Stove BTU: 4600 Pokrycie ciepła: 400 sq ft. Amperaż: 12.5 Moc: 1350 W Napięcie: 120 V Waga: 15.84 lbs

Plusy

Wady

Duraflame nie jest typowym grzejnikiem elektrycznym dla kamperów dzięki swojej unikalnej konstrukcji. Wygląda bardziej jak kuchenka elektryczna z realistycznym efektem płomienia, która z daleka wygląda jak mały kominek. Powierzchnia pieca jest chłodna w dotyku, co sprawia, że jest on bezpieczny w otoczeniu dzieci i zwierząt domowych. Nawet jeśli zostanie przewrócony, automatycznie się wyłączy.

Dzięki mocy 4600 BTU, może zapewnić wystarczającą ilość ciepła dla pomieszczenia o powierzchni 400 stóp kwadratowych. Co więcej, posiada on specjalną funkcję znaną jako ogrzewanie strefowe, która pomaga oszczędzać pieniądze i energię. Jak to się robi? Ogrzewanie strefowe pozwala uniknąć ogrzewania niezamieszkałych pomieszczeń i zamiast tego skupić się na pomieszczeniach zajętych.

Mimo że produkt nie wydaje głośnych dźwięków, podczas pracy wydaje odgłos mielenia. Prawdopodobnie nie zauważysz tego dźwięku, jeśli jesteś rozproszony, ale może on stać się irytujący, jeśli będzie się powtarzał. Poza tym, jest cięższy niż większość grzejników na tej liście.

Jest dostarczany z pilotem zdalnego sterowania do regulacji ustawień.

Typ: Ceramic BTU: 5118 Pokrycie ciepła: 300 sq ft. Amperaż: 12,5 Moc: 1500 W Napięcie: 120 V Waga: 8 lbs

Plusy

Wady

Co powiesz na grzejnik elektryczny do kampera, który zakamufluje wystrój Twojego kampera? Oczywiście nie chodzi tylko o wygląd, ale o to, co może dostarczyć, jak 1500 W i ustawienia temperatury LED, które można regulować w zakresie od 60F do 85F. Ponadto, jest przenośny i można go przenosić z RV do biura lub domu.

Podobnie jak większość najwyższej jakości elektrycznych ogrzewaczy przestrzeni, jest wyposażony we wbudowany system ochrony przed przegrzaniem, aby zapobiec przypadkowym scenariuszom pożarowym. Co więcej, spód jest wyposażony w metalową podstawę, aby poprawić stabilność. Istnieje również timer, który automatycznie wyłącza grzejnik po 7 godzinach. Ale to nie wszystko - jeśli nie masz ochoty wstawać przez cały czas, aby zmienić ustawienia temperatury, możesz obsługiwać go za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Nie ma co do tego wątpliwości; ten grzejnik Lasko Designer jest zdecydowanie jednym z najbezpieczniejszych grzejników na rynku. Jego jedyną poważną wadą jest to, że może on łatwo ogrzać 300 stóp kwadratowych, co jest niewystarczające, biorąc pod uwagę, że istnieją grzejniki, które mogą pokryć większy obszar. Ponadto, można po prostu zamontować go na ścianie.

Może ogrzać przestrzeń RV w mniej niż 20 minut.

Typ: Ceramic BTU: 5118 Pokrycie ciepła: 300 sq ft. Amperaż: 12,5 Moc: 1500 W Napięcie: 120 V Waga: 6,5 lbs.

Plusy

Cons

Ten grzejnik elektryczny Bovado RV jest kompaktowy, przenośny, lekki i bardzo tani; czego więcej można chcieć? Co więcej, jest on wyposażony w dwa wentylatory i pokrętło temperatury, które można ustawić na wysoką lub niską temperaturę. Zaskakująco, ma moc 1500 W i jest wystarczająco mocny, aby ogrzać przestrzeń RV w 20 minut lub mniej.

Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest system grzewczy Positive Temperature Coefficient (PTC). Zasadniczo wykorzystuje on specjalne ceramiczne dyski grzewcze do ogrzania małych przestrzeni. Poza tym, oszczędza energię, co może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na boku. Oczywiście, istnieje system ochrony przed przegrzaniem i jeśli przewrócisz się, automatycznie się wyłączy.

Ponieważ zawiera dwa wentylatory, jednostka ta jest bardzo głośna podczas pracy. Kolejna rzecz; nie ma sposobu, aby monitorować określony zakres temperatur. Jasne, można ustawić ręczne ustawienia na wentylator, niskie, wysokie regulacje, ale nie ma monitora temperatury LED, jak w przypadku wcześniej wymienionych jednostek.

Urządzenie jest zdalnie sterowane i bardzo ciche.

Typ: Ceramic BTU: 5118 Pokrycie ciepła: 300 sq ft. Amperaż: 12,5 Moc: 1500 W Napięcie: 120 V Waga: 8,6 lbs.

Plusy

Cons

Oto kolejny grzejnik elektryczny Lasko dla RV, który jest wyposażony w funkcję zdalnego sterowania. Wykonany jest z wysokiej jakości włókna szklanego, które utrzymuje chłód, gdy się go dotyka. Jest zaprojektowany jak wieża, ale z tyłu znajduje się uchwyt ułatwiający transport. Nie wspominając o tym, że jest w pełni zmontowany i trzeba tylko podłączyć go, aby rozpocząć.

Po bliższym przyjrzeniu się, zauważysz, że na górze znajduje się wyświetlacz, na którym możesz monitorować temperaturę w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza. Ponadto, można wybrać wysoką lub niską temperaturę, w zależności od osobistych preferencji. Imponujące jest to, że urządzenie jest bardzo ciche, nawet gdy pracuje z maksymalną wydajnością. Dla celów bezpieczeństwa posiada wbudowany timer i system ochrony przed przegrzaniem.

Pomimo statusu grzejnika elektrycznego cieszącego się uznaniem krytyków, istnieją liczne skargi dotyczące zagrożenia pożarowego. Na przykład, gdy zostanie przewrócony, nie wyłącza się automatycznie. Jednak zazwyczaj jest on wyposażony w gwarancję na wypadek, gdyby pojawiły się jakieś problemy.

Piec RV z zapłonem elektrycznym o powierzchni 2.000 stóp kwadratowych.

Typ: Elektryczny zapłonu propanu grzejnik BTU: 30.000 Pokrycie ciepła: 2000 stóp kwadratowych. Amperaż: N/A Wattage: N/A Napięcie: 12 V Waga: 40 lbs

Plusy

Cons

Jeśli szukasz ciężkiego pieca RV, który zapewni ci ciepło w zimie, ta jednostka może cię utrzymać przez całe życie. Technicznie, nie jest to typowy RV grzejnik elektryczny, ponieważ używa propanu, ale pochodzi z zapłonem elektrycznym. Jasne, jest duży, ciężki i nie przenośny, ale możesz spać spokojnie wiedząc, że nie zamarzniesz w swoim kamperze.

Na początek, może osiągnąć maksymalnie 30.000 BTU; wystarczy, aby ogrzać do 2000 stóp kwadratowych, które jest około 4 lub 5 razy większe niż zwykły rozmiar RV. Jeśli masz bardzo duży samochód kempingowy, ten grzejnik może być dla Ciebie wielki. Co jeszcze? Jest łatwy do zainstalowania, choć jeśli jesteś początkujący, nie byłoby wstydem prosić o pomoc.

Jest to najdroższe RV nagrzewnica przestrzeni na naszej liście, ale to jest warte, biorąc pod uwagę, że trwa do 30 lat. To również nie pochodzi z termostatem ściennym, ale można go kupić oddzielnie.

Niskoprofilowy grzejnik elektryczny, który możesz trzymać pod łóżkiem lub krzesłem.

Typ: Bladeless Fan BTU: 5,200 Pokrycie ciepła: 150 sq ft. Amperaż: 13,2 Moc: 1200 W Napięcie: 120 V Waga: 5,25 lbs.

Plusy

Cons

Ten elektryczny grzejnik dla RV najlepiej nadaje się do tych małych i ciasnych przestrzeni pod łóżkiem lub krzesłem. Posiada niskoprofilową i kompaktową konstrukcję, która sprawia, że trudno go przewrócić. W rzeczywistości, jest lekki ważący około 5 funtów, co czyni go idealnym do przenoszenia do namiotu.

Teraz przejdźmy do konkretów: posiada trzy ustawienia ciepła, regulację termostatu, dwie prędkości wentylatorów i ustawienia przeciwzamrożeniowe. Z perspektywy czasu, można dostosować ustawienia mocy do 500 W, 900 W lub 1200 W. Pamiętaj, że elementy sterujące są ręczne, ale przyjazne dla użytkownika. Jeśli martwisz się o trwałość, to pochodzi z 5 lat gwarancji.

Nawet jeśli ta jednostka posiada dwa wentylatory, jest zaskakująco gładka i cicha, gdy jest aktywna. Na górze, może rozprowadzać ciepło w szybkim tempie, zachowując energię. Jednak jego największym ograniczeniem jest to, że nie jest bardzo skuteczny dla dużych pomieszczeń.

Najbardziej popularnym typem elektrycznych ogrzewaczy przestrzeni RV na rynku są ogrzewacze ceramiczne ze względu na ich zwiększone bezpieczeństwo. Zasadniczo działają one poprzez ogrzewanie ceramicznej cewki, która z kolei ogrzewa powietrze wokół niej. Następnie tworzony jest przepływ prądu powietrza, który ogrzewa całe pomieszczenie. Należy również zauważyć, że grzejniki ceramiczne są zazwyczaj małe i łatwe do zainstalowania. Jedynym minusem jest to, że czasami mogą być głośne podczas pracy.

Promienniki podczerwieni są rzadkie do znalezienia, ponieważ większość producentów grzejników elektrycznych RV obecnie priorytety ceramiczne i promienniki. Jednakże, promienniki podczerwieni są bardzo skuteczne w ogrzewaniu przestrzeni bez polegania na cyrkulacji powietrza. Wykorzystuje on falę podczerwieni, aby skupić się na określonym zakresie. Jak się okazuje, jego najlepsza zaleta jest jednocześnie jego słabością; nie może wiele zdziałać w dużym pomieszczeniu.

Większość promienników jest mała, przenośna i łatwa w instalacji. Nie wspominając o tym, że można uzyskać przyzwoity promiennik z niskim budżetem. Niestety, promienniki nie są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o ogrzewanie dużej przestrzeni. Jeśli chcesz go jako dodatkowy grzejnik tylko dla siebie, może to być dobra opcja. Niemniej jednak, niektóre unikalne i nowoczesne modele promienników są specjalnie zaprojektowane, aby przekroczyć takie ograniczenia.

Olejowy grzejnik elektryczny wykorzystuje olej do generowania ciepła, ale aby mógł działać, potrzebuje energii elektrycznej do rozkładu oleju. Innymi słowy, wykorzystuje on olej i odrobinę energii elektrycznej. W przeciwieństwie do tego, grzejniki elektryczne typu olejowego mogą zająć dużo czasu, aby osiągnąć maksymalną moc grzewczą; ale kiedy już to zrobi, wytwarza dużo ciepła, aby utrzymać ciepło RV przez dłuższy czas. Na dodatek, nie będzie produkować tlenku węgla i można go dotknąć bez poparzenia rąk. Istnieje również niższe ryzyko spalania.

Jak sama nazwa wskazuje, te rodzaje RV elektryczne grzejniki przestrzeni polegać na wentylatory do generowania ciepła. Powietrze jest dmuchane i cyrkulowane przez wentylatory, aby stworzyć coś w rodzaju ciepłego koca powietrza. Z tego powodu, grzejniki wentylatorowe są idealne dla dużych przestrzeni ze względu na ich wyjątkową szybkość rozpraszania powietrza. Z drugiej strony, termowentylatory mogą być głośne, podobnie jak grzejniki ceramiczne.

Przeprowadźmy analizę:

Nagrzewnice elektryczne typu olejowego są zazwyczaj niedrogie w eksploatacji, ale trzeba pójść na kompromis w kwestii szybkiego ogrzewania i zrównoważonego rozproszenia ciepła. Jeśli możesz dostać model, który rozwiązuje ten problem, będzie idealny. Jeszcze lepiej, można uzyskać wentylator, aby pomóc Ci rozproszyć ciepło do wszystkich zakątków pokoju.

Poza tym, grzejniki wentylatorowe są zazwyczaj tańsze niż inne rodzaje grzejników elektrycznych RV. Jednak pojawiły się pytania o zbyt dużym zużyciu energii i odpowiednich funkcji bezpieczeństwa.

Promienniki są przeznaczone do przenoszenia i instalacji bez zbytniego stresu, ale trzeba zachować bliższą odległość do grzejnika, aby poczuć ciepło. Jeśli chcesz mieć coś małego na biurko w biurze RV, prawdopodobnie możesz rozważyć promiennik.

A co z promiennikami podczerwieni? Są one świetne do małych przestrzeni RV lub ogrzewania przedmiotów, które chcesz utrzymać w cieple poniżej zera stopni. Zwróć również uwagę, że obiekty muszą znajdować się w bezpośredniej ścieżce promiennika podczerwieni.

Wreszcie, grzejniki ceramiczne są najlepsze opcje, nic dziwnego, że są one tak popularne. Świetną propozycją byłby grzejnik ceramiczny z wbudowanym wentylatorem, który pomaga w ponownym rozprowadzeniu zaabsorbowanego ciepła. Oczywiście, istnieją pewne wysokie ceny grzejników ceramicznych, ale jest to godna inwestycja.

Mr. Heater jest spółką zależną Enerco; jednej z najstarszych firm, które specjalizują się w produktach grzewczych dla konsumentów i komercyjnych. Obecnie "Mr. Heater" jest popularną nazwą domową w Ameryce Północnej ze względu na swoje przenośne grzejniki. Główna siedziba marki znajduje się w Cleveland, Ohio.

Założona w 1906 roku, firma Lasco działa w branży od ponad wieku. Większość jej najlepiej sprzedających się produktów to wentylatory i przenośne nagrzewnice. Baza operacyjna firmy znajduje się w West Chester w Pensylwanii.

Dr Infrared jest jedną z niewielu marek, które mają doświadczenie w podczerwieni typu elektrycznych grzejników przestrzeni. Jednym z jej najlepiej sprzedających się produktów jest Dr Infrared Portable Space Heater. Główny oddział firmy znajduje się w Harbor Way, South San Francisco.

Nie daj się zmylić, Brytyjska Jednostka Termiczna (BTU) nie jest tylko dla Brytyjczyków. Wbrew temu, co sądzi większość ludzi, jest ona również używana w Stanach Zjednoczonych jako jednostka zwyczajowa. Do czego dokładnie służy ta jednostka? To proste; BTU służy do informowania konsumenta, ile ciepła wytwarza dany grzejnik elektryczny.

Jak to idzie, im wyższy pomiar BTU, tym więcej ciepła jest produkowane. Ale zanim pójdziesz na grzejnik elektryczny z najwyższą kwotą BTU na rynku, musisz wziąć pod uwagę stopy kwadratowe swojego RV. Zazwyczaj 5,000 BTU jest wystarczające dla 300 stóp kwadratowych i 7,000 BTU zrobi dobrze, aby ogrzać 1,000 stóp kwadratowych przestrzeni.

Sprawdzanie ratingu BTU grzejnika elektrycznego nie jest wystarczające, ale musisz wiedzieć, jak długo potrwa ogrzanie Twojej przestrzeni. Im szybciej grzejnik elektryczny może ogrzać przestrzeń, tym lepiej dla Twojej wygody. Wydajność czasowa może być określona przez typ grzejnika elektrycznego RV. Na przykład, grzejniki elektryczne wypełnione olejem potrzebują więcej czasu niż przeciętnie, aby ogrzać pomieszczenie.

Ponadto, niektóre nagrzewnice elektryczne RV są używane do utrzymywania temperatury w pomieszczeniu, a nie do jej zwiększania. Przypadek w punkcie? RV grzejnik elektryczny grzejnik.

Zadaj sobie pytanie: ile mocy może dostarczyć Twój RV do grzejnika elektrycznego bez nadmiernego rozciągania? Większość grzejników elektrycznych RV będzie miała arkusz specyfikacji, który wyszczególnia oczekiwane napięcie, prąd i moc. Dość często można znaleźć grzejniki elektryczne, które działają na 120V DC, a czasami 110 V AC, gdy są one ciężkie.

Poza tym, możliwe jest użycie generatora lub inwertera do dostarczenia dodatkowego napięcia, jeśli Twój RV jest przeciążony.

Jak większość elektronicznych gadżetów, zawsze istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia bezpieczeństwa i pożaru. Ostatnią rzeczą, której pragniesz jest porażenie prądem lub wybuch grzejnika. Więc co robić? Sprawdź, czy elektryczny grzejnik kosmiczny jest wyposażony w automatyczny zawór odcinający, chłodną powierzchnię dotykową, zabezpieczenie przeciwzwarciowe, kratkę bezpieczeństwa, czujniki CO2 i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Upewnij się również, że elektryczny grzejnik RV jest sprzedawany z certyfikatem potwierdzającym, że przeszedł on niezbędne testy bezpieczeństwa.

Słowo ostrzeżenia: Nie podłączaj grzejnika do przedłużacza, ale bezpośrednio do wtyczki ściennej. Nie należy również pozostawiać ogrzewacza przestrzeni RV bez nadzoru ani trzymać go w pobliżu wysoce łatwopalnych przedmiotów.

Dla tych, którzy nie lubią głośnych grzejników elektrycznych, dlaczego nie wybrać urządzenia bez wentylatora? Jednak opcja ta przedstawia podstępny dylemat. Widzisz, większość grzejników elektrycznych z wbudowanymi wentylatorami pomaga regulować temperaturę i rozprowadzać ciepło po dużym pomieszczeniu. Mimo to, większość grzejników elektrycznych z wentylatorami jest głośna, co może być denerwujące dla niektórych osób.

Alternatywnie, można zdecydować się na RV grzejnik elektryczny bez wentylatora, ale z zaawansowanej technologii do improwizacji. Chociaż, jeśli zapytać większość ekspertów, powiedzą Ci BTU, wydajność czasu, zużycie energii i funkcje bezpieczeństwa są większe priorytety niż poziom hałasu.

Przenośność jest właśnie tym, co sprawia, że elektryczne nagrzewnice RV są elastyczne niż nagrzewnice zasilane gazem. W większości przypadków ludzie chcą grzejnik elektryczny, który jest mały i lekki, aby przenieść poza RV i zabrać go do swojego biura, namiotów lub domów. Jeszcze lepiej, przenośny grzejnik elektryczny RV może być szybko przeniesiony do różnych pozycji wokół RV, zwłaszcza jeśli chcesz przybliżyć go do swojej pozycji spoczynkowej, gdy robi się zbyt zimno.

To może być trudne do przewidzenia, jak długo RV grzejnik elektryczny będzie trwać. Oczywiście, większość producentów powie Ci, że może trwać całe życie po prostu sprzedać szybciej, ale jeśli chcesz postawić mądrze, sprawdzić gwarancję. Jeśli widzisz produkt z 2 lat (lub więcej) gwarancji, przynajmniej będziesz miał rozsądne ramy czasowe, jak długo może służyć Ci bez oczekiwanych problemów.

Dobrą rzeczą o grzejniki elektryczne RV jest to, że są one zazwyczaj niedrogie w porównaniu do większości akcesoriów RV. W rzeczywistości, można uzyskać przyzwoity RV grzejnik elektryczny z mniej z 100 dolarów lub mniej. Należy pamiętać, że im więcej funkcji zawarte, tym bardziej prawdopodobne jest, że cena zakupu będzie wyższa. Na przykład, niektóre scentralizowane grzejniki elektryczne mogą kosztować aż 500 dolarów.

To był bardzo ścisły konkurs, aby znaleźć najlepszy grzejnik elektryczny RV, ale po dokładnej analizie, uważamy, że Dr Infrared Portable Space Heater jest wyraźnym zwycięzcą. Dlaczego? Pochodzi z podczerwieni laser, że można skupić go do preferowanego kierunku i obejmuje szeroki obszar.

Ale co jeśli masz niski budżet? Lasko CD09250 Ceramic Portable Space Heater będzie świetną opcją, jeśli szukasz czegoś ekstra-małego i przenośnego.

Czy szukasz elektrycznego grzejnika do kampera? Proszę podzielić się swoimi przemyśleniami, a my z przyjemnością odpowiemy.

You May Also Like:

James Dolan jest ekspertem motoryzacyjnym i niezależnym pisarzem. Coś nowego w branży motoryzacyjnej? James Dolan powie Ci o tym. Kiedy nie pracuje, można go znaleźć grającego w hokeja, podróżującego lub spędzającego czas ze swoim owczarkiem niemieckim.

Dowiedz się więcej na http://finconsulting.pl/

Autor

Michał Biel

Redakcja fiatforum.com.pl