Najlepszy wosk samochodowy dla białych samochodów

Biały samochód jest narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i błoto, jak każdy inny ciemny kolorowy pojazd na drodze. Różnica polega na tym, że trudniej jest zakamuflować brud i błoto w porównaniu do czarnych, granatowych lub brązowych samochodów. Mała plamka brudu lub błota na Twoim białym samochodzie będzie widoczna z daleka. Co więc robić? Musisz zastosować wosk samochodowy, aby nadać mu połysk i utrzymać z dala od brudu, błota i każdej plamy. Cóż, dziś dokonaliśmy przeglądu najlepszych wosków samochodowych dla białych samochodów. Teraz zanurzmy się w nim.

Odpowiedni dla osób mieszkających w gorących regionach klimatycznych.

Typ: Syntetyczny Postać: Pasta Zastosuj z: Ręcznie / maszynowo Trwałość: 6 miesięcy do 1 roku

Plusy

Wady:

wosk

MEGUIAR'S G18211 Ultimate Paste Wax to syntetyczny wosk, który jest idealny do wszystkich rodzajów kolorów, w tym białych samochodów. Dzięki technologii cienkiej warstwy jest łatwy do nakładania rękami. W rzeczywistości może być stosowany pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i jest trwalszy niż tradycyjny wosk carnauba.

Pod względem wydajności jest odporny na wodę i ciepło, a ponadto nie musisz się martwić o elementy zewnętrzne, takie jak kurz i insekty. Ponadto nie odbarwia plastiku ani czarnych elementów wykończeniowych. Po nałożeniu zauważysz, że nadaje głęboki połysk, niemal lustrzany, na tyle, że możesz zobaczyć swoje odbicie na powierzchni.

Niestety, produkt ten nie zawiera materiałów ściernych lub rozpuszczalników, które pomagają pokryć lub usunąć zarysowania. Jego głównym celem jest ochrona białej farby i nadanie jej zupełnie nowego efektu połysku. Ponadto jest łatwy do usunięcia, ale nie spodziewaj się, że będzie szybszy w porównaniu z woskiem w płynie lub w sprayu.

Wielofunkcyjny syntetyczny wosk w płynie, łatwy w aplikacji.

Typ: Syntetyczny Postać: Płynny Stosować z: Ręcznie / Maszyna Trwałość: 4 do 6 miesięcy

Zalety

Wady

Collinite 845 jest jednym z najlepiej sprzedających się wosków samochodowych na rynku i to nie bez powodu: jest wielozadaniowy i zapobiega przywieraniu robaków, smoły i soli drogowej do białego lakieru. Jak na coś, co zostało stworzone do ochrony kadłubów łodzi i izolatorów elektrycznych, możesz założyć, że skutecznie wykona swoją pracę.

Możesz nakładać ten płynny wosk ręcznie lub maszynowo. Pamiętaj, że wystarczy tylko kilka kropel na podkładkę aplikatora i jeśli przesadzisz, spędzisz dużo czasu próbując go usunąć. Co z trwałością? Można oczekiwać, że będzie trwać około 4 do 6 miesięcy.

Na minus, to nie zawiera żadnych materiałów ściernych lub rozpuszczalników i to nie zrobi wiele, aby ukryć zadrapania i znaki. Jeśli spojrzeć na to z innej perspektywy, właściwości ścierne może być szorstki na farbie i może to być zaletą, w zależności od tego, kto pytasz. Może również plamić czarny plastik, gumę i wykończenia, ale może być stosowany na przezroczystych plastikowych reflektorach.

Pojedyncza aplikacja może chronić Twój lakier przez cały rok.

Typ: Carnauba Forma: Pasta Zastosuj z: Ręcznie / maszynowo Trwałość: 3 do 6 miesięcy

Plusy

Wady

Kolejny produkt Collinite, ale ten jest w formie pasty i już jedna aplikacja może ochronić Twój samochód na cały rok. Nie tylko chroni Twój biały samochód przed zanieczyszczeniami, solą, promieniami UV, śniegiem i brudem, ale także zbiera wodę deszczową i zanieczyszczenia. Jednak upewnij się, że stosujesz go oszczędnie za pomocą ściereczki z mikrofibry i buff go po 2 minutach na chrupiące błyszczące wykończenie.

Najlepsze w tym jest to, że nie jest to tylko dla białego samochodu i może być stosowany na motocyklu lub cokolwiek samochód trzymasz w garażu. Poza tym, że twój stary samochód wygląda jak nowy, może usunąć drobne skazy. Nie martw się, jest odporny na detergenty i możesz myć samochód tyle razy, ile to możliwe bez blaknięcia wosku.

Jak się okazuje, jest to tylko prosty wosk, który zapewnia podstawy, ale nie oczekuj, że będzie głęboko czyścił twój samochód. Co więcej, nie sprawdza się on dobrze na czarnych plastikach, ale nadal możesz go stosować na tylnych światłach, reflektorach i bocznych szybach. Nie nakładaj go na przednią szybę!

Wosk uszczelniający, który może usunąć zarysowania na Twoim samochodzie.

Typ: Syntetyczny Postać: Płyn Stosować z: Ręcznie / Maszyna Trwałość: 6 miesięcy do 1 roku

Zalety

Cons

Technicznie rzecz biorąc, jest to uszczelniacz, ale nie ma dużej różnicy w porównaniu z woskiem. Jego najbardziej charakterystyczną właściwością jest usuwanie rys, lekkiego utleniania i lekkich swirli. W gruncie rzeczy robi to, co wosk robi najlepiej - eliminuje matowość lakieru, aby uzyskać efekt połysku.

Produkt doskonale łączy się z białym lakierem i chroni go przed promieniami UV, brudem drogowym i zanieczyszczeniami środowiska. Jest łatwy do zastosowania i można to zrobić za pomocą rąk lub maszyny. Mimo to, ten konkretny produkt jest zwykle uzupełniany przez inne produkty woskowe Blackfire, które są sprzedawane oddzielnie.

Ponieważ jest to środek czyszczący z mikrościernymi cząsteczkami, jest nieco droższy niż zwykłe woskowe środki wykończeniowe. Poza tym jest mniej trwały w porównaniu do innych produktów woskowych na tej liście. Możesz iść na to, jeśli szukasz czegoś, aby ukryć te irytujące znaki na farbie ciała.

Jeden z niewielu wosków, który może być stosowany na suchą lub mokrą powierzchnię.

Typ: Carnauba Forma: Ciecz Zastosuj z: Ręcznie / Maszyna Trwałość: 2 miesiące

Plusy:

Wady:

Dla tych, którzy wolą naturalną formułę, która zapewnia błyszczący wygląd na mokro, rozważ Chemical Guys WAC Butter Wet Wax. Jest on dostępny w formie płynnej, a jego aplikacja zajmuje mniej czasu w porównaniu z podobnymi woskami. Co więcej, nie ma znaczenia, czy nakładasz go w cieniu, czy na słońcu.

Jego najbardziej imponującą cechą jest to, że może pracować na wszystkich kolorach i biały samochód nie jest wyjątkiem. Nie ma żadnych ostrych składników ściernych obecnych i to pójdzie łatwo na długowieczność farby. W przeciwieństwie do większości syntetycznych wosków, może być stosowany na mokrej lub suchej powierzchni. Jak fajnie jest to?

Jego jedyną słabością jest okres trwałości. Nie oczekuj, że utrzyma Twój samochód w połysku przez 6 miesięcy do 1 roku bez konieczności ponownej aplikacji. Co najwyżej, będzie chronić swój biały samochód przez około 2 miesiące, zanim się pogorszy.

Możesz zastosować ten wosk w sprayu w czasie krótszym niż 15 minut.

Typ: Syntetyczny Forma: Spray Zastosuj z: Ręka Długowieczność: 2 do 4 miesięcy

Plusy

Wady:

Jeśli chcesz szybko nawoskować swój samochód w mniej niż 15 minut, ten produkt może być tym, którego szukasz. Jest to niedrogi wosk w sprayu, który nie pozostawia białych, woskowych pozostałości na elementach wykończeniowych i zewnętrznych plastikach. Można go również stosować w bezpośrednim świetle słonecznym.

Co więc potrafi? Po pierwsze, zawiera technologię hydrofobową, która sprawia, że woda po prostu spływa z lakieru. Po drugie, posiada ochronę polimerową, która chroni Twoją białą farbę przed zanieczyszczeniami środowiskowymi. Jeśli się zastanawiasz, możesz go używać jako samodzielnego wosku bez konieczności stosowania pasty lub płynnego wosku.

Jak większość dostępnych wosków w sprayu, nie oczekuj, że ukryje on zarysowania. Oczywiście nie jest praktyczne nakładanie go za pomocą maszyny, ale dzięki temu nie będziesz tracił czasu. Wystarczy rozpylić go na lakier samochodu i poczekać, aż wyschnie, a następnie użyć zwilżonej ściereczki z mikrofibry do polerowania.

Hybryda carnauby i wosku syntetycznego.

Typ: Syntetyczny Forma: Spray Stosować: Ręcznie Trwałość: 6 miesięcy do 1 roku

Wady

Dość interesująca, opatentowana formuła jest mieszanką syntetycznych i naturalnych dodatków. Innymi słowy, zapewni Ci głęboki połysk wosku carnauba i trwałość syntetycznego uszczelniacza polimerowego. Pamiętaj, że wystarczy go nakładać raz lub dwa razy w roku.

To nie jest tylko wyłączne dla Twojego białego samochodu i można go używać na cokolwiek; RV, motocykl, jacht lub samolot, niezależnie od koloru. Ponadto, może nawet pracować na urządzenia ze stali nierdzewnej, drzwi prysznicowe i chromowane armatury zlewu, ale nie należy go używać na plastikowych lub gumowych wykończeń. Nie zapominajmy, że jest to płynny wosk na każdą pogodę, idealny zarówno na lato jak i na zimę.

Chociaż jest sprzedawany jako uszczelniacz, to nie robi wiele, aby naprawić zaniedbaną farbę. Jasne, może pomóc ukryć drobne zadrapania, ale jeśli chcesz uzyskać duże rezultaty, musisz poszukać specjalnego środka do czyszczenia uszczelniaczy.

Wosk carnauba, który nada Twojemu samochodowi klasyczny, cukierkowy połysk.

Typ: Carnauba Forma: Pasta Zastosuj z: Ręcznie / maszyna Trwałość: 2 miesiące

Zalety

Wady

To przyjazny dla środowiska naturalny produkt wykonany z carnauby i wosku pszczelego, który po nałożeniu daje mokre, cukierkowe refleksy. Jeśli zrobiłeś swoje badania, wiesz, że żaden wosk nie daje lepszego klasycznego połysku niż wosk carnauba. Tak czy inaczej, można go używać na każdym pojeździe, niezależnie od koloru czy modelu.

W przeciwieństwie do większości wosków, nie pozostawia żadnych plam na plastiku czy gumie. Podobnie szybko się poleruje, nie pozostawiając proszkowych pozostałości. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy nakładać go na suchy pojazd, używając ręcznika z mikrofibry, a następnie ręcznika do polerowania. Zgodnie z oczekiwaniami, tworzy strefę buforową chroniącą przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, wodą deszczową i błotem.

Patrząc na cenę, jest on nieco droższy niż inne woski w tym przewodniku, zwłaszcza jeśli dodamy aplikator gąbkowy. Nie jest też zbyt trwały w porównaniu z woskiem syntetycznym. Po jasnej stronie, prawdopodobnie zmniejszy ilość wyjazdów do myjni i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy na serwisie.

Aby to rozłożyć na czynniki pierwsze, istnieją dwa popularne rodzaje wosku samochodowego:

Wosk carnauba pochodzi z palmy carnauba, rośliny pochodzącej z Brazylii. Zazwyczaj wosk carnauba jest dostępny w kolorze białym lub żółtym. Biały wosk carnauba jest mieszany z innymi woskami, aby uczynić go bardziej miękkim, podczas gdy żółty wosk carnauba jest czystszy i droższy. W przeciwieństwie do tego, biały wosk carnauba nie jest specjalnie stworzony do białych samochodów.

Wosk syntetyczny, znany również jako uszczelniacze, jest wytwarzany w laboratorium, w przeciwieństwie do naturalnego wosku carnauba. W tym samym zakresie, wosk syntetyczny może być idealny dla każdego koloru, w tym biały. Jest jeszcze lepiej, wosk syntetyczny jest trwalszy i łatwiejszy do zastosowania. Może być jednak trudny do usunięcia w porównaniu do wosku carnauba.

Poza określeniem wosku jako syntetyczny lub carnauba, można sklasyfikować wosk w zależności od stanu:

W przypadku białego samochodu wosk syntetyczny jest lepszy niż wosk carnauba, zwłaszcza że jest uniwersalny, trwały i łatwiejszy w aplikacji. Nie wspominając o tym, że średnia żywotność wosku syntetycznego wynosi od 5 do 6 miesięcy w porównaniu do wosku carnauba, który zazwyczaj wymaga ponownego nałożenia po 8 tygodniach.

Z drugiej strony, woski w płynie i w paście wykonują lepszą pracę niż wosk w sprayu. Jeśli chcesz nawoskować te części, które nie są łatwo dostępne, płynny wosk załatwi sprawę. Z kolei wosk w paście świetnie nadaje się do nakładania wielu warstw ochronnych.

Założona w 1962 roku firma Meguiar's jest jedną z najpopularniejszych marek wosków samochodowych używanych do białych samochodów. Oprócz wosku samochodowego firma produkuje farby, polerki, eliminatory zapachów i pianki. Najbardziej cenionym przez krytyków woskiem samochodowym jest MEGUIAR'S G18211 Ultimate Paste Wax.

Chemical Guys istnieje od ponad 50 lat i nadal produkuje produkty do detailingu, takie jak wosk, szampon, uszczelniacz, pasta, pianka śniegowa i odświeżacze powietrza. Firma ma siedzibę w Los Angeles i wysyła produkty do ponad 50 krajów.

Collinite została założona w 1936 roku, co czyni ją jedną z najstarszych marek wosków samochodowych na świecie. Niektóre z jej sekretnych formuł przekazywanych przez pokolenia sięgają aż 1912 roku. Jej najpopularniejszym produktem jest Collinite 845 Insulator Wax.

Oczywiście, żaden wosk samochodowy nie może trwać wiecznie, ale wysokiej jakości wosk samochodowy powinien być wystarczająco trwały, aby przetrwać kilka miesięcy. Jako minimum, przyzwoity wosk samochodowy powinien nadać Twojemu białemu samochodowi lśniący wygląd przez co najmniej 2 miesiące. Najlepszy wosk samochodowy powinien być również odporny na zarysowania, brud, elementy kwasowe i wahania temperatury bez problemu.

Istnieją różne poziomy błyszczącego i lśniącego wyglądu. Oczywiście, wyniki końcowe zależą od procesu czyszczenia, polerowania i woskowania, ale niektóre woski samochodowe są lepiej przystosowane do nadania samochodowi bogatszego i głębszego wykończenia. Innymi słowy, to, do czego naprawdę należy dążyć, to klasyczny, głęboki, mokry rodzaj białej poświaty, która łączy się z lakierem, a nie sprawia wrażenie, jakby była rozpryskiwana na wierzchu.

Nie chodzi tylko o wosk, ale o to, czego użyjesz, aby zastosować produkt. Oczywiście, trzeba będzie rozważyć, czy formuła wosku chcesz jest kompatybilny z preferowanych narzędzi aplikacji, takich jak ściereczka z mikrofibry, bufor lub gąbki.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej; musisz przeczytać instrukcję, aby dowiedzieć się, czy otrzymujesz wosk czyszczący czy wykańczający. Na czym polega różnica? Woski czyszczące zawierają rozpuszczalniki i substancje ścierne, których zadaniem jest usunięcie zużytego lakieru bezbarwnego i poprawienie powierzchni lakieru. Z kolei wosk wykończeniowy ma za zadanie chronić i poprawiać połysk samochodu.

Pamiętaj, że w zależności od sytuacji możesz użyć zarówno wosku czyszczącego, jak i wykańczającego, ale rozsądnie byłoby mieć obie opcje. Jednak wosk czyszczący powinien być używany tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ nie chcesz przytłoczyć lakieru bezbarwnego.

Większość produktów woskowych jest tania i można znaleźć kilka przyzwoitych opcji z mniej niż 50 dolarów. Niemniej jednak, woski samochodowe na wysokim końcu spektrum zazwyczaj pochodzą z zestawem narzędzi i innych produktów czyszczących, aby pomóc podczas procesu detailingu. Również woski carnauba mają zazwyczaj wyższą cenę niż woski syntetyczne. Jeśli jest to kwestia jakości, to im wyżej, tym lepiej. Ale z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś szybkiego i wygodnego do zastosowania, rozważ opcje z najniższej półki cenowej.

Za każdym woskiem samochodowym kryje się kombinacja składników, które tworzą jego formułę. Większość dobrej jakości wosków syntetycznych zawiera mieszankę składników takich jak polimery, żywica i silikon. Z drugiej strony, najwyższej jakości woski carnauba zawierają wosk pszczeli, który działa jako bariera ochronna i naturalne oleje, które nadają efekt połysku.

Najlepszy wosk samochodowy dla białych samochodów powinien być w stanie oprzeć się naturalnym elementom środowiska, które napotkasz tam, gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz w bardzo zimnych obszarach, powinieneś priorytetowo szukać wosku samochodowego, który może chronić Twój lakier przed solą drogową i ujemnymi temperaturami. Poza tym warstwa wosku powinna być odporna na działanie promieni UV, gruzu, błota, brudu itp.

Uwaga: Żadna konkretna formuła wosku samochodowego nie jest przeznaczona wyłącznie do białych samochodów. Wbrew temu, co niektórzy mogą myśleć, biały wosk nie jest przeznaczony wyłącznie do białych samochodów, tak jak żółty wosk nie powinien być stosowany wyłącznie do żółtych samochodów. Rozumiemy się? Jednak niektóre woski samochodowe lepiej nadają się do detailingu jasnych samochodów w porównaniu do ciemniejszych pojazdów. Dlatego w tym przewodniku wymieniono różne odmiany wosków samochodowych, które sprawią, że Twój biały samochód będzie wyglądał świetnie.

Wszystkie najlepsze produkty woskowe recenzowane w tym przewodniku są najwyższej jakości, ale uważamy, że Collinite 476 Super Doublecoat Auto Wax jest ogólnie najlepszym samochodem ze względu na niską cenę, trwałość i łatwość aplikacji. Będzie również dać swój samochód ładny połysk i chronić farbę.

Zbliża się jako runner's up byłoby CarGuys Hybrid Wax ze względu na jego unikalny carnauba i syntetyczne hybrydowe wosk formuła.

Czy masz biały samochód, który chcesz, aby był błyszczący? Proszę podzielić się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

You May Also Like:

James Dolan jest ekspertem motoryzacyjnym i niezależnym pisarzem. Coś nowego w branży motoryzacyjnej? James Dolan opowie Ci o tym. Kiedy nie pracuje, można go znaleźć grającego w hokeja, podróżującego lub spędzającego czas ze swoim owczarkiem niemieckim.

Autor

Bartosz Gradowski

Redakcja fiatforum.com.pl