Jak czyścić i konserwować wnętrze samochodu?

To w jakim wizualnym i technicznym stanie będzie nasz samochód najbardziej wpływa na komfort jazdy. Kwestia sprawności pojazdu to sprawa oczywista. Podobnie więcej przyjemności mamy pokonując dziesiątki kilometrów czystym pachnącym samochodem, gdzie każdy plastik jest na swoim miejscu, niż w samochodzie, który jest zniszczony, zdezelowany i niezadbany, gdzie wszystko się lepi od brudu i kurzu.

Jednak w niektórych przypadkach niemożliwe wydaje się doprowadzenie mocno zabrudzonego samochodu do należytego porządku.

Kierowców powszechnie dzieli się na dwie grupy. W pierwszej są takie osoby, które dbają o czystość w samochodzie bardziej niż w domu, w drugiej będą takie osoby, które są niechlujne i nie maja problemu z bałaganem w kabinie. Jeśli zaliczacie się do tej pierwszej to na pewno będziecie chcieli dbać o czystość auta a więc podpowiemy Wam jak będzie można to robić efektywnie i jak zakonserwować ten efekt jaki udało się nam uzyskać taką pracą.

Zabieramy się do pracy

Pierwsze co powinno się zrobić to czyścić wnętrze przez odkurzanie. Używając przenośnego odkurzacza albo takiego z myjni samochodowej będziemy w stanie wyczyścić praktycznie każdy zakamarek samochodu. Plamy jeśli istnieją trzeba będzie usuwać przez specjalistyczne środki. Jednak nic nie robimy na siłę, by nie doprowadzić do większych zniszczeń czy też odbarwień.

Mycie tapicerki

W trakcie odurzania mogą się pojawić takie elementy, które będzie trudno usunąć jak guma do żucia, ale możliwe, że wtedy pomoże ciepła suszarka i problem będzie można usunąć. Po zakończeniu prania tapicerki należy również skupić się na plastikach. Do ich czyszczenia używa się pianki czy płynu w sprayu. Uważajmy jednak, by nie uszkodzić sobie skóry takimi produktami.

Korzystamy z pomocy specjalistów

W trakcie czyszczenia auta mogą się pojawiać różne problemy, jeśli nie będziemy w stanie ze wszystkim sobie samodzielnie poradzić to możliwe, że warto będzie się posiłkować profesjonalistami, którzy zajmują się działaniem w tej branży. Znajdą się takie firmy, które będą w stanie wykonać dla nas profesjonalne czyszczenie. Chodzi między innymi o usługi car detailingu, w ramach których rzeczywiście każdy element samochodu będzie wyczyszczony w perfekcyjny sposób. Będzie to prawdziwe spa dla każdego samochodu, które sprawi, że auto będzie jak nowe i będziemy z niego zadowoleni.

Autor

Bartosz Gradowski

Redakcja fiatforum.com.pl