Najlepsze radia z systemem Android

Przyszłość jest tu i teraz możesz odtwarzać muzykę, odbierać rozmowy telefoniczne w trybie głośnomówiącym, zmieniać stację radiową, korzystać z GPS, słuchać audiobooka, a nawet używać poleceń głosowych podczas jazdy bez konieczności dotykania przycisku. Jak to zrobić? Możesz zainstalować w samochodzie jednostkę główną z systemem Android, aby wykonywać wszystkie te wielofunkcyjne funkcje. Co więcej, nie będziesz się już rozpraszał na telefonie. Zapoznaj się z kilkoma naszymi recenzjami i rekomendacjami dotyczącymi najlepszych radioodtwarzaczy z systemem Android.

1. Sony XAV-AX100

Podwójna głowica din androida zbudowana w celu poprawy jakości dźwięku.

Typ jednostki głównej: Podwójny ekran din: 6,4-calowe wyjście przedwzmacniacza: 5-kanałowa czułość FM: 10 dBf Power Handling RMS 22 W, szczytowa 55 W

Zalety

 • Duży 6,4-calowy rozmiar ekranu.
 • Wbudowany interfejs Bluetooth
 • Android Auto i Apple Carplay
 • Potężna moc wyjściowa dźwięku
 • Inteligentne polecenie głosowe

Wady

 • Niski, jasny ekran w ciągu dnia
 • Kilka wstępnych wyjść

Sony XAV-AX100 to samochodowy stereo z podwójnym dyskiem, 6,4-calowym ekranem i obsługą Bluetooth. W rzeczywistości jest on kompatybilny zarówno z Android Auto, jak i Apple CarPlay. Radio jest wstępnie ustawione na stacje AM/FM i posiada również wzmacniacz Dynamic Reality o mocy 4 x 55 watów, który zwiększa głośność i poprawia jakość dźwięku.

Po bliższym przyjrzeniu się, znajduje się pokrętło, za pomocą którego można zwiększać lub zmniejszać głośność; pomiędzy +18dB a -8dB. Dodatkowo, możesz używać komend głosowych za pośrednictwem Android Auto, aby odbierać lub wybierać połączenia telefoniczne. Co jeszcze? Możesz nawet dyktować wiadomości, słuchać ulubionej muzyki i sprawdzać mapy. Czy wspomniałem, że w przypadku, gdy chcesz zainstalować kamerę tylną, istnieje wyjście na kamerę tylną?

Oczywistym brakującym elementem Sony XAV-AX100 jest odtwarzacz CD/DVD, ale kto potrzebuje go w 2019 roku, kiedy wszyscy są w Netflixie i popularnych serwisach muzycznych? Nie ma również możliwości podłączenia radia satelitarnego i nie ma możliwości podłączenia jednostki głównej do elementów sterujących na kierownicy.

2. Pioneer AVH-3300NEX

Jedno z niewielu urządzeń z systemem Android dostępnych z gniazdem CD/DVD.

Typ jednostki głównej: Rozmiar ekranu Din : 7-calowe wyjście przedwzmacniacza: 6-kanałowa czułość FM: 12 dBf Power Handling RMS 22 W, szczyt 50 W

Zalety

 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Odtwarzacz CD/DVD
 • Duży 7-calowy wyświetlacz
 • Kompatybilność Bluetooth
 • Doświadczenie w zakresie dostosowywania
 • Obsługuje Android Auto i Apple CarPlay

Wady

 • Drogie
 • Odporny ekran dotykowy

A co jeśli chcesz mieć centralę, która łączy w sobie zarówno tradycyjne jak i nowoczesne wzornictwo? Pioneer AVH-3300NEX posiada odtwarzacz DVD/CD i 7-calowy ekran, który można rozłożyć. Można by pomyśleć, że każda komenda jest przekazywana przez interfejs ekranu dotykowego tylko dlatego, że ekran jest większy niż przeciętny samochodowy sprzęt stereo, ale są też fizyczne przyciski na wypadek, gdybyś chciał przejść manualnie.

Istnieje wewnętrzny odbiornik Bluetooth, który może pomóc w tekstowym lub odbieraniu połączeń telefonicznych bez użycia rąk. Jeszcze lepsze jest to, że można przesyłać dźwięk z telefonu przez Bluetooth i dostosować interfejs do własnych preferencji. Dzięki wewnętrznemu wzmacniaczowi i przetwornikowi cyfrowo-analogowemu dźwięk jest najwyższej jakości.

Największym mankamentem Pioneer AVH-3300NEX jest rezystancyjny ekran dotykowy; podobnie jak w bankomatach, gdzie trzeba mocniej naciskać na ekrany, aby uzyskać odpowiedź. Ponadto, potrzebujesz trochę dodatkowego miejsca w desce rozdzielczej, aby go zainstalować. W przeciwnym razie, jest to solidna jednostka główna Android Auto dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak obsługa kamery zapasowej, odtwarzanie przez USB, odtwarzacz CD/DVD i łączność Bluetooth.

3. Kenwood Excelon DDX9905S

Jednostka główna zapewniająca jakość obrazu i dźwięku HD.

Typ jednostki głównej: Podwójny ekran DIN Rozmiar: 6,75 cala z wyjściem przedwzmacniacza: 6-kanałowa czułość FM: 9,3 dBf Power Handling RMS 22 W, szczytowa 50 W

Zalety

 • Rozdzielczość HD
 • Wyjątkowa jakość dźwięku
 • Obsługa Wifi i Bluetooth
 • Zgodność z systemem Android Auto/Apple Carplay

Wady

 • Drogie

W tym przewodniku znajduje się kilka jednostek głównych, które mogą obsługiwać rozdzielczość HD, ale Kenwood Excelon DDX9905S nie odbiega od oczekiwań. Wyposażony jest nie tylko w 6,75-calowy wyświetlacz LCD wsparty diodami LED, ale także obsługuje radio HD o mocy 50W x 4.

Ponadto posiada Bluetooth, wifi, kamery cofania i odbiornik Sirius XM. Dwa porty USB pozwalają na jednoczesne ładowanie dwóch telefonów, chociaż można bezprzewodowo przesyłać muzykę ze swojego smartfonu z systemem Android. Poza tym, można uzyskać dostęp do Spotify, Youtube, Next Radio, Waze Map i innych popularnych aplikacji dla systemu Android poprzez Weblink.

W przeciwieństwie do niektórych android auto głowy, Kenwood Excelon DDX9905S nie jest wyposażony w odtwarzacz DVD/CD i pokrętło regulacji dla tych, którzy lubią konwencjonalne wzory. Cena jest również kosztowna w porównaniu do większości podwójnych samochodowych zestawów stereo DDX9905S. Warto jednak zastanowić się, co on dostarcza.

4. Alpine ILX-207

Proste i wytrzymałe samochodowe urządzenie stereo, które zapewnia podstawy.

Typ jednostki głównej: Podwójny ekran din Rozmiar: 7-calowe wyjście przedwzmacniacza: 6-kanałowa czułość FM: 9,3 dBf Zasilanie RMS 18 W, szczytowe 50 W

Zalety

 • Radio satelitarne Syriusz XM
 • 7-calowy wyświetlacz
 • Zgodność z systemami Android Auto i Apple
 • Obsługa Bluetooth
 • Tuner radiowy HD

Wady

 • Drogie
 • Niska rozdzielczość

Jeśli chodzi o systemy informacyjno-rozrywkowe, można się założyć, że na zaleceniach znajdzie się urządzenie Alpine. Najbardziej charakterystyczną cechą Alpine iLX-207 Android Auto jest połączenie radiowe AM/FM HD, 7-calowa rozdzielczość VGA i łączność Bluetooth.

Alpine iLX-207 nie jest typową jednostką główną, lecz urządzeniem, które koncentruje się na prostocie; po prostu przesyła muzykę strumieniowo przez port USB lub Bluetooth. Jeśli chcesz korzystać z radia bez reklam, możesz aktywować radio Sirius XM. Dodatkowo posiada ono wyjście HDMI oraz możliwość podłączenia pilota zdalnego sterowania na kierownicy.

Główną wadą tego produktu jest dodatkowa cena, mimo że nie ma w nim odbiornika CD/DVD. Ponadto, rozdzielczość ekranu 800×480 wydaje się nie do przecenienia, sądząc po obecnych, nowoczesnych standardach. Jednak zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie są najwyższej jakości i jeśli go kupisz, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował jego wymiany w najbliższym czasie.

5. ATOTO A6 Double Din Android Auto Head Unit

Przyjazny dla budżetu Android Auto jednostka główna, która pakuje wszystko, czego można oczekiwać w najwyższej jakości produkt.

Typ jednostki głównej: Podwójny rozmiar ekranu din: 7 cali Pre Amp Output: 6-kanałowa czułość FM: 10 dBf Power Handling RMS 24W, szczytowy 45 W

Zalety

 • Przyjazna dla budżetu cena
 • Łączność Bluetooth i wiązanie internetowe
 • Do 16GB pamięci wewnętrznej
 • Pojemność pamięci karty MicroSD do 256 GB
 • Wbudowany mikrofon

Wady

 • NIE ma odtwarzacza CD/DVD

Marka ATOTO nie jest popularna w porównaniu z innymi uznanymi markami, ale o dziwo jej najlepiej sprzedający się radioodtwarzacz z systemem Android Auto jest krytycznie oceniany. Zawiera on wszystko, czego można oczekiwać od najwyższej jakości samochodowego sprzętu stereo z podwójnym dyskiem twardym; 16 GB pamięci wewnętrznej, wbudowany wzmacniacz, obsługę kamery do tworzenia kopii zapasowych, podwójny interfejs Bluetooth, Wi-fi i dysk USB. Lukier na torcie? Jest to zdecydowanie jedna z najtańszych głowic z systemem Android Auto, jakie można znaleźć na rynku.

W przeciwieństwie do większości jednostek dwugłowicowych din, urządzenie to nie integruje Apple Carplay i projektanci zdecydowali się skupić wyłącznie na kompatybilności z systemem Android. Wstępnie ustawione oprogramowanie to Android 6.0 Marshmallow i może być aktualizowane automatycznie, gdy tylko pojawi się nowa aktualizacja. Ale to nie wszystko - wyświetlacz ma wymiary 1024 x 600 pikseli i jest wyposażony w wewnętrzny mikrofon, dzięki czemu nie będziesz musiał krzyczeć podczas odbierania telefonu.

Za jednostkę, która kosztuje połowę ceny w porównaniu z większością jednostek głównych androida, Atoto A6 nie zawodzi. W rzeczywistości, działa nawet lepiej niż niektóre jednostki, które są dwukrotnie droższe. Byłoby to prawie bez zarzutu, z wyjątkiem tego, że nie posiada odtwarzacza DVD/CD.

6. BOSS Audio BVCP9675A

Przyjazny dla użytkownika samochodowy sprzęt stereo zaprojektowany z myślą o najwyższej jakości dźwięku.

Typ jednostki głównej: Podwójny ekran DIN Rozmiar: 6,75 cala wyjście przedwzmacniacza: 6-kanałowa czułość FM: 10 dBf Power Handling RMS 20 W, szczytowa 80 W

Zalety

 • Doskonała jakość dźwięku
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Android Auto i Apple Carplay
 • W przystępnej cenie
 • Obsługa Bluetooth i USB
 • Kontrola kierownicy

Wady

 • Nie ma odtwarzacza płyt

Okay, ekran dotykowy ma 6,75 cala, ale nie ma dużej różnicy w porównaniu z 7-calowymi podwójnymi głowicami din. Wyposażony jest w głośnomówiące łącze Bluetooth, ładowanie i przechowywanie przez USB, wejście AUX, sterowanie kierownicą i wejście tylnej kamery. Co więcej, interfejs ekranu dotykowego jest czuły i prosty w obsłudze.

Dostępny jest wstępnie ustawiony korektor dźwięku, który umożliwia zrównoważenie częstotliwości tonów niskich i wysokich. Nawet jeśli chcesz podłączyć go do kanałów subwoofera, dostępne są wyjścia przedwzmacniacza w celu poprawy jakości dźwięku. Należy pamiętać, że może on wytrzymać maksymalnie 80 W x 4.

Pomimo, że BOSS Audio BVCP9675A nie posiada odtwarzacza płyt, można przesyłać muzykę bezprzewodowo poprzez Spotify lub Pandora. Alternatywnie, możesz nawet podłączyć go do swojego smartfona przez Bluetooth lub wejście AUX, aby odtwarzać pliki audio. Nie wspominając o tym, że napęd USB może obsługiwać do 32 GB.

7. Pioneer AVH-W4400NEX

Podwójna głowica din z wyświetlaczem o rozdzielczości HD i intensywnych kolorach.

Głowica typu "Head Unit": Podwójny ekran din Rozmiar: 7-calowe wyjście przedwzmacniacza: 6-kanałowa czułość FM: 12 dBf Obsługa mocy RMS 22 W, szczytowa 50 W

Zalety

 • Kompatybilny z Wifi i Bluetooth
 • Połączenie bezprzewodowe
 • Obrazy intensywnie kolorowe
 • Wbudowane radio HD
 • Kompatybilność z tylną kamerą
 • Integracja Android Auto i Apple CarPlay
 • Antykradzieżowa odpinana twarz
 •  

Wady

 • Brak wewnętrznej nawigacji

Zdecydowanie najbardziej wyróżniającą cechą tego produktu jest 24-bitowa technologia true color na 7-calowym ekranie LCD, która dodaje więcej głębi i jasności do intensywności kolorów. Jeśli ekran znajduje się zbyt daleko, można zmienić ustawienia za pomocą pilota zdalnego sterowania. Alternatywnie można podłączyć go bezprzewodowo do smartfonu z systemem Android przez Bluetooth, aby przesyłać strumieniowo muzykę i odbierać połączenia telefoniczne.

Inne unikalne funkcje to: 13 pasmowy korektor graficzny, łączność Sirius XM, wiele wyjść/wejść, gniazdo kart SD, Auto EQ, zdejmowana twarz, wbudowane radio wifi i HD. Nawet jeśli chcesz obejrzeć film HD, możesz go odtworzyć przez USB lub zewnętrzny dysk twardy. Jest on również kompatybilny z kamerą zapasową.

Jasne, Pioneer AVH-W4400NEX nie ma wbudowanego systemu nawigacji, ale możesz użyć swojego smartfonu do wskazywania kierunku lub zainstalować Google Maps w Android Auto, aby określić swoje położenie. Ponadto, istnieje opcja poleceń głosowych, z której można skorzystać w celu uniknięcia rozpraszania uwagi.

8. Sony XAV-AX5000

Minimalistycznie zaprojektowana jednostka główna z wieloma opcjami.

Typ jednostki głównej: Podwójny ekran DIN Rozmiar: 6,95 Amper mocy wyjściowej: 5-kanałowa czułość FM: 7 dBf Obsługa zasilania: RMS 20 W, szczyt 55 W

Zalety

 • Połączenie radiowe Syriusz XM
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Podwójne łącze USB i Bluetooth
 • Proste i eleganckie wzornictwo
 • Wsparcie dla systemów Android i Apple

Wady

 • Średnia rozdzielczość wyświetlania
 • Drenowanie akumulatora
 •  

Kolejny produkt firmy Sony, ale ta jednostka główna z systemem Android jest wyposażona w 6,95-calowy ekran dotykowy - i tak jest prawie 7-calowy. Podobnie jak poprzednie modele, Sony polega na prostocie konstrukcji, aby zapewnić wydajność. Zasadniczo, posiada on podwójny port USB, radio Sirius XM, bardzo czuły ekran dotykowy, Bluetooth i nawigację głosową.

Jeśli w pojeździe zainstalowano tylną kamerę, można ją łatwo podłączyć do urządzenia. Nie można zapomnieć o wbudowanym wzmacniaczu, który może podnieść go do 4 x 55 W i poprawić jakość dźwięku. Aby jednak udostępnić pliki, należy podłączyć telefon za pomocą kabla.

Najbardziej zauważalną wadą Sony XAV-AX5000 jest średnia rozdzielczość ekranu; być może zostało to zrobione celowo przez producentów, ponieważ jest to konstrukcja minimalistyczna. Kolejna rzecz; trzeba się upewnić, że wyświetlacz zostanie wyłączony nawet po wyłączeniu zapłonu, w przeciwnym razie może dojść do rozładowania baterii.

Korzyści z Android Auto Head Units

Kompatybilność z systemem Android

Większość ludzi na świecie używa telefonów z systemem Android - dokładnie około 2,3 miliarda. Dlatego sensowna byłaby tylko instalacja w samochodzie jednostki głównej z systemem Android Auto. Co więcej, można zintegrować popularne aplikacje Androida z automatyczną jednostką główną, a nawet podłączyć ją do telefonu, aby przesyłać strumieniowo muzykę i oglądać filmy.

Poprawiona jakość dźwięku

Rozszerzenie dźwięku zainstalowanego fabrycznie samochodowego zestawu stereo można ograniczyć. Jednak większość urządzeń z systemem Android Auto zwiększa ogólną wydajność dźwięku Twojego pojazdu. Na przykład, można zakupić podwójną jednostkę główną din z wbudowanym wzmacniaczem, odzyskiwaczami i sterownikami dla lepszej jakości dźwięku. Nawet jeśli brakuje takich dodatkowych funkcji, można by zainstalować aplikacje dla systemu Android, aby poprawić jakość dźwięku.

Wyświetlacz wysokiej jakości

Załóżmy, że jesteś znudzony i chcesz po prostu oglądać film lub wideo w zaparkowanym samochodzie, czekając na kogoś, prawdopodobnie wolałbyś duży ekran o bogatej rozdzielczości. Standardowy rozmiar ekranu większości jednostek głównych z podwójnym din Androidem to 6,5 do 7 cali, które wystarczają na wyświetlacz HD. Nie wspominając o tym, że wyświetlacz jest łatwiejszy do odczytania. Po prostu nie jedź i nie oglądaj filmów w tym samym czasie.

Zapobiega rozproszonej jeździe.

Czy wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest rozproszona jazda? Najwyraźniej wiele osób pisze i dzwoni na swoje telefony podczas jazdy i w końcu powoduje poważny wypadek drogowy. Dzięki najnowszym innowacjom w zakresie poleceń głosowych, powszechnie stosowanym w większości urządzeń z systemem Android Auto, można teraz wykonywać połączenia, pisać teksty, dostosowywać ustawienia muzyki, a nawet Google, bez zdejmowania palca z kierownicy i patrzenia na drogę. Wystarczy wysłać bezpośrednie polecenie głosowe, a android Auto Head Unit będzie posłuszny.

Nawigacja GPS

Istnieje wiele Android auto jednostek głównych z wbudowaną nawigacją GPS, które pomogą Ci. Z drugiej strony, możesz nadal używać map Google dla lokalizacji, jeśli Twoja jednostka główna nie posiada wbudowanego systemu nawigacji GPS. Ponadto, możesz otrzymywać aktualizacje informacji o ruchu drogowym przez Waze, aby wiedzieć, które trasy omijają ruch.

Rodzaje jednostek głównych z systemem Android Auto

Pojedyncza jednostka główna

Pojedyncza jednostka dwugłowicowa stereo ma wymiary co najmniej 7 x 2 cale (szerokość x wysokość). Większość fabrycznych samochodowych systemów stereo to pojedyncze jednostki typu din. Niemniej jednak, zanim kupisz jakiekolwiek radioodtwarzacze z systemem Android Auto, musisz zmierzyć miejsce na desce rozdzielczej, gdzie powinny być zainstalowane, aby mieć pewność, że będą pasować.

Podwójna głowica Din Head Unit

W tej kategorii znajduje się większość jednostek głównych Android Auto z rynku wtórnego. Typowy pomiar dla podwójnej jednostki typu din wynosi 7 x 4 cale (szerokość x wysokość); wysokość jest dwa razy większa w porównaniu do pojedynczej jednostki typu din. Rozmiar podwójnych głowic typu din sprawia, że producenci mogą stosować większe ekrany dotykowe, odbiorniki CD/DVD i wbudowane wzmacniacze.

Wymiana OEM

Niektóre pojazdy nie są przeznaczone dla pojedynczych lub podwójnych głowic bębenkowych, ale można zainstalować zamienniki określone przez producenta OEM (Original Equipment Manufacturer). Oznacza to, że musisz znaleźć na rynku wtórnym jednostkę główną z systemem Android, która będzie formować się w przestrzeni zalecanej przez producenta pojazdu.

Który z nich jest najlepszy?

Podwójne głowice din są zwykle lepsze niż pojedyncze głowice din, ponieważ mają więcej miejsca wewnętrznego, aby pomieścić wzmacniacze i większe ekrany dotykowe. Niezależnie od tego, istnieje kilka jednostek dwugłowicowych din, które zawierają wysuwane ekrany dotykowe do wykorzystania na wyświetlaczu.

Najwyżej oceniane marki Auto Android

Pionier

Wymień prawie wszystkie elektroniczne akcesoria samochodowe i nie przegapisz żadnego produktu Pioneer na półce. Firma ma swoje korzenie ponad 80 lat temu, kiedy powstała w Tokio w Japonii. Obecnie jest jednym z największych producentów samochodowego sprzętu audio i systemów nawigacyjnych.

Atoto .

To, co sprawia, że marka Atoto jest wyjątkowa, to fakt, że była to pierwsza firma, która wyspecjalizowała się wyłącznie w samochodowych zestawach stereo z systemem Android. Innymi słowy, jej sprzęt audio jest przeznaczony wyłącznie do integracji z Androidem Auto bez opcji Apple CarPlay. Nic dziwnego, że firma oferuje jedne z najlepszych na rynku radioodtwarzaczy samochodowych z systemem android.

Sony

Przy granicy rynkowej wynoszącej około 60 miliardów dolarów, Sony jest jedną z najcenniejszych firm elektronicznych na świecie. Nic dziwnego, że jest to renomowana firma z najwyższej jakości samochodowymi zestawami stereo Android Auto. Jej siedziba znajduje się w Tokio, w Japonii.

Kenwood .

Kenwood jest jedną z najbardziej znanych marek car audio w Ameryce Północnej. Jeszcze przed wynalezieniem radioodtwarzaczy z systemem Android Auto, Kenwood ugruntował swoją reputację po stworzeniu pierwszego samochodowego zestawu stereo z kasetami samochodowymi do ochrony przed kradzieżą.

Alpine

Spółka zależna Alps Electrics, specjalizująca się w produktach marki Alpine, to samochodowy sprzęt audio i systemy nawigacji. W rzeczywistości, większość fabrycznego sprzętu audio zainstalowanego fabrycznie w samochodach BMW, Honda, Dodge i Jaguar jest produkowana przez Alpine. Firma słynie z wprowadzenia pierwszego na świecie wbudowanego cyfrowego korektora dźwięku w samochodach.

Jak wybrać najlepszą jednostkę główną dla systemu Android

Łączność bezprzewodowa

Najlepsze jednostki główne Android Auto powinny umożliwiać bezprzewodowe podłączenie telefonu i przesyłanie plików bez kabla USB. Jak to zrobić? Możesz zdecydować się na jednostkę główną z wbudowanym modułem Bluetooth i siecią Wi-Fi, które możesz sparować ze swoim smartfonem. Poza tym, możesz również używać swojego smartfonu jako pilota zdalnego sterowania, a nawet wykonywać połączenia, gdy jest on podłączony bezprzewodowo do jednostki głównej.

Interfejs przyjazny dla użytkownika

Dobra jednostka główna powinna mieć interfejs, który jest łatwy do odczytania i obsługi. Z tego powodu należy wybrać ekran dotykowy o pojemności co najmniej 6,4 do 7 cali. W odróżnieniu od rezystancyjnego ekranu dotykowego, pojemnościowy ekran dotykowy posiada czułość wielodotykową, która pozwala na powiększenie mapy. Kolejną rzeczą, którą należy zaznaczyć w polu, zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć rozpraszania uwagi kierowcy, jest sterowanie głosowe poleceniami. W przeciwnym razie, jeśli jesteś typem starej szkoły, możesz wyszukać jednostki główne z fizycznymi przyciskami i pokrętłami, aby uprościć obsługę.

Kompatybilność z kierownicą i kamerą wsteczną

Większość najnowszych modeli pojazdów jest wyposażona w fabryczne systemy stereo, które są sterowane za pomocą kierownicy. W przypadku konieczności zmiany kanału radiowego, regulacji głośności lub wykonywania innych podstawowych funkcji za pomocą sterowania na kierownicy, należy wybrać centralę Android z okablowaniem, które pozwala na to. Jeśli jednak kierownica nie posiada takiej opcji, można wybrać centralkę, która pozwala na podłączenie do tylnej kamery.

Odtwarzacz CD/DVD

Mimo że jednostki główne z gniazdami CD/DVD podupadają, ponieważ można teraz przesyłać strumieniowo muzykę i oglądać filmy przez smartfon lub aplikacje w chmurze, nadal istnieją osoby, które wolą konwencjonalne odtwarzacze CD/DVD. Może to tylko nostalgia, ale pewnego dnia możesz potrzebować tego odtwarzacza CD/DVD. Z drugiej strony, ta dodatkowa funkcja będzie Cię kosztować dodatkowe pieniądze.

HD Radio

Jeśli posiadasz samochodowy system stereo odbierający sygnały radiowe HD, jakość dźwięku będzie niemal identyczna jak przy odtwarzaniu płyt CD. Nikt i tak nie lubi irytujących zakłóceń dźwięku. Oczywiście, radio HD będzie przydatne tylko wtedy, gdy znajdujesz się w miejscu odbierającym sygnały cyfrowe.

Obsługa zasilania

Moc RMS lub ciągła moc samochodowego zestawu stereo decyduje o tym, ile głośników może obsłużyć. Dla tych dedykowanych audiofilów można wybrać jednostkę główną o ciągłej mocy od 17 do 25 watów. Poza tym moc szczytowa powinna być ponad dwukrotnie większa od mocy RMS.

Radio satelitarne

Jeśli chcesz mieć dostęp do SiriusXM, ważne jest, abyś kupił samochodowy zestaw stereo z kompatybilnością z radiem satelitarnym. Jednak musisz być subskrybowany w serwisie i niektóre jednostki główne Android muszą być podłączone do oddzielnego tunera SiriusXM. Alternatywnie, jeśli masz dostęp do Internetu, możesz strumieniować radio online.

Wejścia i wyjścia

Większość najwyższej jakości jednostek głównych posiada dwa lub trzy wyjścia przedwzmacniacza, które można podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza. Oczywiście, jeśli Twój samochodowy system stereo posiada wbudowany wzmacniacz, nie potrzebujesz wielu wyjść. Ponadto należy sprawdzić, czy nie ma wejść i wyjść wideo, które można podłączyć do kamer widoku wstecznego i kamer deski rozdzielczej.

Myśli końcowe

Gdybyśmy mieli wybrać najlepszą jednostkę główną androida, wybralibyśmy ATOTO A6 Double Din Android Auto Head Unit. Jest on przyjazny dla kieszeni, a jednocześnie zapewnia wyświetlacz HD, łączność Wi-Fi, podwójną kompatybilność Bluetooth, 16 GB pamięci wewnętrznej, obsługę kamery zapasowej i wbudowany wzmacniacz. Jednym z powodów, dla których jest to tańsze, jest to, że integruje tylko Android Auto, więc nie trzeba płacić dodatkową cenę za oprogramowanie Apple CarPlay, które prawdopodobnie nie będzie potrzebne, jeśli nie jesteś zaznajomiony z iOS.

Oczywiście, inne wymienione produkty są wysokiej jakości i możesz wybrać, co wolisz.

Autor

Michał Biel

Redakcja fiatforum.com.pl