Czyścimy tapicerkę samochodową. Samodzielnie czy u specjalistów ?

Reklamy kosmetyków samochodowych przygotowanych pod kątem czyszczenia tapicerki pokazują nam, że efekt będzie rzeczywiście piorunujący. Oglądając je pewnie wiele osób myśli sobie, że niemożliwe będzie, by w kilkuletnim używanym pojedzie można było uzyskać taki właśnie efekt.

Owszem używając dostępnych w sklepach kosmetyków nie będzie szans na osiągnięcie takiego właśnie efektu. Jednak sprawa będzie wyglądać inaczej, gdy skorzystamy z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w detailingu

Renowacja samochodu

Auto detailing to działanie kompleksowe, w ramach którego realizuje się czyszczenie, renowację, konserwację samochodu co ma na celu doprowadzić pojazd do stanu salonowego. Proces taki wykorzystywany będzie również w momencie prezentacji nowych egzemplarzy producenta, doprowadza się do ich perfekcyjnego, lśniącego wylągu. Obszar działań będzie obejmować karoserię i wnętrze. Zawsze będzie to czyszczenie i konserwacja tapicerki i innych elementów wnętrza samochodu.

Kawałki czekolady, rozlana cola, psia sierść...

Samochodem będziemy pokonywać różne trasy. Na długi często będziemy tam jeść czy pić i nie ma się co dziwić, że bardzo często pozostają po tym trudne do usuwania ślady. Z braku czasu nie będziemy się ich pozbywać na bieżąco a z czasem będą one pokrywać praktycznie całą naszą tapicerkę.

Odnowienie tapicerki

Każdy kto musiał mierzyć się z czyszczeniem śladów po jedzeniu czy słodkich napojach wie, że trudno będzie doprowadzić bawełnianą tapicerkę do stanu sprzed zajścia. Żmudne pranie przy użyciu reklamowanych produktów nie zawsze da efekt. Dlatego lepiej sobie zaoszczędzić nerwów i udać się do specjalistów, którzy będą w stanie nam pomóc.

 Salon pielęgnacji samochodów

Jeśli auto oddamy w ręce firmy, która specjalizuje się w car detailingu można oczekiwać, że wszystko będzie dobrze wykonane. Można liczyć na to, że nasze auto będzie lśniące i uzyska się perfekcyjny efekt. Na tym właśnie powinno nam zależeć, a specjaliści wiedzą jak to osiągnąć. Firmy, które zajmują się detailingiem skupiają się na każdym szczególne.

Z taką samą dbałością traktuje się wszystkie elementy i przywraca im dawny wygląd. Decydując się na pranie tapicerki specjaliści będą w stanie dobrze to wykonać tak, że ten uzyskiwany efekt będzie rzeczywiście zadowalający. Samemu trudno będzie to osiągnąć a z salonu car spa nasze auto wyjdzie rzeczywiście w stanie idealnym i spełni nasze oczekiwania.

Autor

Michał Biel

Redakcja fiatforum.com.pl