Najlepszy 10-calowy subwoofer

Jeśli chcesz, aby Twoja jazda nie była nudna, 10-calowy subwoofer jest niezbędnym elementem wyposażenia. Jak większość ludzi, czasami nie chcesz po prostu słuchać muzyki, ale chcesz poczuć basy, a 10-calowy subwoofer da Ci tę satysfakcję. Jednak zanim podejmiesz tę decyzję, musisz być dobrze poinformowany, aby dokonać mądrego wyboru. No cóż, czytaj dalej; omówiliśmy kilka najlepszych 10-calowych subwooferów dostępnych obecnie na rynku.

Subwoofer z napędem, który jest łatwy w montażu.

Typ subwoofera: Subwoofer napędzany | Impedancja: 4 omy | Reakcja częstotliwościowa: 35Hz do 200Hz | Obsługa zasilania: RMS 300W, moc szczytowa 600W

Zalety:

Wady:

Charakterystyczną cechą, która daje Rockford Fosgate P300-10 przewagę nad innymi subwooferami jest proste i szybkie podłączenie. Najwyraźniej nie trzeba podłączać każdego przewodu z osobna, kiedy chce się go aktywować; wystarczy podłączyć zdalnie sterowaną wtyczkę basową i złącze wejścia audio, aby rozpocząć pracę.

Konstrukcja obudowy jest przystosowana do montażu subwoofera w małych przestrzeniach samochodowych, szczególnie za fotelami ciężarówek. Co jeszcze? Obudowa wykonana jest z 5/8 calowej płyty pilśniowej średniej gęstości (MDF) i zwieńczona przemysłowym winylem. W przeciwnym razie bas jest gładki i mocny. Nawet jeśli wystąpi problem elektryczny lub termiczny, subwoofer może kontynuować pracę dzięki zabezpieczeniu termicznemu przed przeciążeniem i przepięciem.

Oczywiście, Rockford Fosgate P300-10 jest cięższy od większości subwooferów dostępnych na rynku, ale wynika to z faktu, że obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które zapobiegają podskakiwaniu głośników w górę i w dół, gdy bas jest zbyt wysoki.

Malutki 10-calowy subwoofer z ciężkim basem.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy | Czułość: 91dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 20 - 125 Hz | Obsługa mocy: RMS 300 W, szczytowa moc 1200 W

Zalety:

Cons

Kiedy ostatni raz widziałeś subwoofer o rozmiarze Pioneer TS-SW2502S4, który może zmieścić się w maleńkiej obudowie i nadal zapewniać wysokie osiągi? Nawet szczytowa moc 1200 W jest nie do przewidzenia dla tak małego urządzenia, co jest pomocne, ponieważ można zwiększyć głośność powyżej większości przeciętnych subwooferów.

Otaczający go materiał to elastyczny polimer, podczas gdy stożek to wtryskiwana żywica MICA, która została specjalnie opracowana dla lepszego przepływu powietrza, aby zapewnić większą głębię basu. Nie wspominając już o tym, że membrana jest przewymiarowana, a gdy połączymy ją z cewką o impedancji 4 omów, nastąpi wzrost mocy i reprodukcja głośniejszego basu.

Pomimo tego, że Pioneer TS-SW2502S4 jest solidnym 10-calowym subwooferem, jest to raczej ilość niż jakość subwoofera. W porównaniu do innych dostępnych subwooferów, bas nie zdmuchuje skarpetek. Niezależnie od tego, jest bardzo łatwy w montażu i może zmieścić się w małych obudowach, nawet w dwuosobowym pojeździe.

Para 2 subwooferów w taniej cenie.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy | Czułość: 86 dB| Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 30 - 500 Hz | Obsługa mocy: RMS 150, wartość szczytowa 300 W

Profesjonaliści

Cons

Jeśli chcesz 2 subwoofery w niskiej cenie, powinieneś rozważyć Kicker 2 New 10C104 Comp. Robi się jeszcze lepiej - materiał stożka to odporny na zginanie polipropylen, który pomaga zapobiegać zniekształceniom dźwięku przy niskich częstotliwościach. Innymi słowy, jest wytrzymały i można go grać non stop przez wiele dni bez przerwy.

Jak dzieło sztuki, producenci skonstruowali koszyk z materiału stalowego i dodali cewkę. Jaki jest cel, jeśli można zapytać? Najwyraźniej, stalowy kosz i cewka mają nie tylko usztywnić, ale także przewietrzyć tyczkę i utrzymać subwoofery w chłodzie. Poza tym, subwoofer jest podwójnie przeszyty, a wokół niego znajduje się gumowy stożek.

Cóż, jedno jest pewne: producenci nie pozostawili niczego przypadkowi, kiedy tworzyli subwoofery Kicker 2 New 10C104 Comp. Mimo, że zapomnieli o głębokim montażu, to jednak jest to okazja, jeśli weźmiemy pod uwagę, że otrzymujemy 2 zestawy wytrzymałych subwooferów 4 ohm.

Wytrzymały subwoofer o dużej mocy, zbudowany z myślą o głębokim basie.

Typ subwoofera: Subwoofer z zasilaniem | Czułość: | Impedancja: 8-ohm | Reakcja częstotliwościowa: 20-300 Hz | Obsługa zasilania: RMS 200 W, szczyt 1,000 W

Profesjonaliści

Cons

MTX Magnum MB210SP Dual jest tym, co można by nazwać ciężkim subwooferem. Po pierwsze, projekt będzie się komponował z wnętrzem samochodu, a po drugie, będzie miał zewnętrzną osłonę dywanową, zapobiegającą wgnieceniom i zarysowaniom. Poza tym, subwoofer jest wyposażony w wzmacniacz jako część pakietu.

Submateriał jest wykonany z lekkiego polipropylenu i posiada gumową obudowę, dzięki czemu jest lżejszy niż się wydaje. Co więcej, obudowa została wyposażona w płytę pilśniową średniej gęstości (MDF), dzięki czemu poradzi sobie z przytłaczającym basem, nie ulegając załamaniu. Wzmacniacz może podbić 250 watów w subwooferach, ale najlepsze jest to, że można go jeszcze bardziej poprawić poprzez podbicie basu i filtr dolnoprzepustowy.

Mimo, że MTX Magnum MB210SP Dual jest nieco droższy niż większość 10-calowych subwooferów w tym przewodniku, pozwala na osiągnięcie pełnej kontroli nad poziomem basu. Jeśli wolisz głośną muzykę jak hip hop, trap, rock czy house, to ten subwoofer może być tym czego potrzebujesz.

Super smukły subwoofer zaprojektowany tak, aby pasował do małych przestrzeni.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy | Czułość: 82 dB| Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 38 - 250 Hz | Obsługa mocy: RMS 200 W, moc szczytowa 400 W

Profesjonaliści

Cons

Okay, 200 Wat RMS i 400 Wat mocy szczytowej nie jest naprawdę przełomowe, ale to urządzenie zostało zbudowane dla głośnej muzyki i głębokiego basu. Chcesz zainstalować ją w bagażniku i napędzie? Nie ma problemu, dźwięk dotrze wygodnie do twoich uszu z przodu.

Co ciekawe, nowy Rockford Fosgate R2 zapewnia dobrze zrównoważoną dystrybucję dźwięku dzięki 16 puszkom kablowym AWG i pajączkom wentylacyjnym. W rzeczywistości, zakres częstotliwości jest wyjątkowo niski, aby zapewnić większą głębię dźwięku. 4-omowe cewki drgające i polipropylenowa kombinacja stożków zapewniają czysty i głębszy bas.

W przeciwieństwie do większości 10-calowych subwooferów, nie będziesz się nawet pocił próbując go zamontować, nawet jeśli jesteś amatorem. Głębokość montażu wynosi 3,4 cala, jak można by się spodziewać po subwooferze, który jest znany jako "ultra płytki".

Subwoofer komponentowy, który wykorzystuje najnowszą technologię.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy| Czułość: 84 dB| Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa: 25 - 250 Hz| Obsługa mocy: RMS 300 , szczytowa moc 600 W

Profesjonaliści

Cons

Marka, która stoi za 10W0V3-4 - JL Audio wykorzystuje opatentowaną technologię znaną jako Floating Cone Attach Method (FCAM), która pomaga poprawić dopasowanie cewek głosowych i kontrolę wychylenia. To nie koniec - subwoofer wzmacnia efekt chłodzenia poprzez Elevated Frame Cooling (EFC). Zasadniczo, cewka drgająca jest poddawana stałemu przepływowi powietrza, co z kolei poprawia przenoszenie mocy i jakość dźwięku.

Materiał zastosowany w tym produkcie jest tym, co można znaleźć w większości wysokiej jakości subwooferów; polipropylenowa membrana i gumowe otoczenie, które udoskonala bas. Nawet kołnierz jest wzmocniony dla zapewnienia stabilności i trwałości. Co więcej, mało prawdopodobne jest, aby doświadczyli Państwo zniekształceń dźwięku spowodowanych dynamiczną analizą silnika.

Proces instalacji może trwać dłużej w porównaniu z niektórymi subwooferami, ale srebrna wykładzina jest taka, że można ją umieścić w szczelnej lub przenośnej obudowie. W przeciwnym razie do optymalizacji osiągów potrzebny jest wzmacniacz, ale jeśli wolisz swoje nuty basowe chrupiące czystością, a nie zbyt głośne i grzechotliwe, 10W0V3-4 - JL Audio może być twoim brakującym elementem układanki.

Jest to jeden z najmniejszych zasilanych subwooferów dostępnych na rynku.

Typ subwoofera: Subwoofer zasilany | Czułość: | Impedancja: 2 Ohm| Odpowiedź częstotliwościowa: 20Hz - 150Hz| Obsługa zasilania: RMS 200 W, szczytowa 800 W

Profesjonaliści

Cons

A co, jeśli chcesz tylko przyzwoitego subwoofera, który możesz po prostu wrzucić pod fotelik samochodowy? Co prawda nie ma zbyt wielu 10-calowych subwooferów o niskim profilu, ale Rockville RW10CA spełnia te kryteria - ma tylko 2,7 cala grubości.

Jeśli martwisz się o to, że w samochodzie jest pełno kabli, to wbudowany wzmacniacz rozwiązuje ten problem. Jeszcze lepiej, okablowanie jest proste i wystarczy podłączyć wejście wysokiego poziomu do preferowanego głośnika. Kolejna rzecz - posiada obwód zwarcia i ochrony termicznej.

Subwoofer Rockville RW10CA prawdopodobnie nie zapewni głębokiego, grzechotliwego basu, który sprawi, że twoi sąsiedzi będą narzekać na trzęsienie ziemi, ale możesz się założyć, że będzie wystarczająco dużo basu, aby zapewnić ci rozrywkę. Co więcej, możesz trzymać go prawie wszędzie w samochodzie.

10-calowy subwoofer z bardzo głośnym basem.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy | Czułość:84 dB | Impedancja:4 ohmy | Reakcja częstotliwości: 33 - 100 Hz | Obsługa mocy: RMS 1500 W, wartość szczytowa 3000 W

Profesjonaliści

Cons

Nie żartuj - Orion HCCA 10 jest typem subwoofera z basem tak ciężkim, że może wstrząsnąć kośćmi. Okazuje się, że fale wibracyjne mogą sięgać nawet 4 cali. W przypadku urządzenia o mocy szczytowej 3000 W i 1500 W RMS, można sobie tylko wyobrazić, jak głośny może być przy pełnej głośności.

Cewka drgająca jest modyfikowana w celu kontrolowania temperatury i poprawy wydajności. Obwód jest pokryty gumowym materiałem, a stożkowe pająki są wyposażone w zszywane blaszane przewody dla zapewnienia długiej żywotności. Niestety, nie jest on wyposażony w wzmacniacz ani obudowę, ale można go dostosować do własnych potrzeb.

Ponieważ Orion HCCA 10 jest zbyt mocny, prawdopodobnie potrzebny będzie zapasowy akumulator. Proces instalacji również może być skomplikowany i jeśli nie będziesz ostrożny, możesz obniżyć napięcie. W przeciwnym razie okręt podwodny jest przepełniony dla zwykłego Joe, ale niektórzy nie mieliby nic przeciwko obudzeniu się w okolicy.

Subwoofer zbudowany z myślą o najwyższym natężeniu dźwięku.

Typ subwoofera: Subwoofer komponentowy| Czułość: 82 dB| Impedancja: 4-ohm| Reakcja częstotliwościowa: 26 - 200 Hz | Obsługa mocy: RMS 1000 , Szczyt 3000 W

Profesjonaliści

Cons

Nie daj się zwieść wielkości Alpine SWR-10D4; jest to jeden z najgłośniejszych subwooferów dostępnych na rynku. W rzeczywistości, jeśli ustawisz go na maksymalną głośność, basy mogą stać się tak głośne, że może być konieczne założenie zatyczek do uszu. Miejmy tylko nadzieję, że nie stłuczemy szyb samochodowych.

W każdym razie, stożek jest wykonany z masy celulozowej wzmocnionej kewlarem, która jest tym samym materiałem, z którego wykonana jest kamizelka kuloodporna. Teraz to jest to, co nazywasz sztywną konstrukcją! Jest jeszcze więcej - surround to High Amplitude Multi-Roll (HAMR), który został zaprojektowany tak, aby stożek przeszedł na wyższą pozycję w celu lepszej i zrównoważonej kontroli dźwięku.

Największą wadą Alpine SWR-10D4 jest to, że może być bardzo głośno, że może mieć wpływ na wewnętrzne części jak cewka. Czego jednak oczekujesz od subwoofera o podwójnej mocy 4 omów i mocy szczytowej 3 000 watów?

Wstępnie zamknięty 10-calowy subwoofer zapewniający umiarkowaną reprodukcję basu.

Typ subwoofera: Subwoofery zamknięte | Czułość: 89 dB | Impedancja: 4 ohmy | Reakcja częstotliwościowa:20 Hz do 200 Hz | Obsługa mocy: RMS 300 , wartość szczytowa 1200 W

Profesjonaliści

Cons

Kolejny subwoofer Pioneer, ale to konkretne urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zachowaniu przestrzeni. Ze względu na smukłą konstrukcję, może on zmieścić się w bagażniku niemal każdego pojazdu. Co ciekawe, membrana jest przewymiarowana, aby utrzymać jakość dźwięku zgodną ze standardami i umożliwić większy przepływ powietrza w celu uzyskania głośniejszego i głębszego basu.

Jeśli chcesz mieć doskonały bas od góry do środka, Pioneer TS-SWX2502 może uzupełnić tę konfigurację. Należy pamiętać, że gitara basowa i bęben kopiący są wyjątkowo odtworzone. Kolejna rzecz: materiał MICA formowany wtryskowo z żywicy i obudowa dywanowa przyczyniają się do trwałości konstrukcji.

Gitara basowa jest dokładna, ale w porównaniu z innymi subwooferami jest jeszcze miejsce na poprawę. Być może jednak szukamy po prostu subwoofera o umiarkowanym poziomie basu. Po jasnej stronie, obudowa jest wstępnie obciążona, co upraszcza proces instalacji.

Większość 10-calowych subwooferów ma średnią częstotliwość poniżej 80 Hertzów, która doskonale nadaje się na basy. Jasne, fabryczne głośniki stereo montowane na drzwiach mogą odtwarzać muzykę, ale tylko w pewnym zakresie. Z drugiej strony, najlepsze 10-calowe subwoofery mogą pompować bas i pozwolić innym głośnikom skoncentrować się na wyższych częstotliwościach.

Czy wiesz, że jeśli odtwarzasz głośne basy na fabrycznych samochodowych głośnikach stereo, które nie są przystosowane do niskich częstotliwości, możesz w końcu uszkodzić te urządzenia? Oczywiście, głośniki prawdopodobnie nie zepsują się po 1 dniu, ale zmniejszysz średnią żywotność. Jeśli jednak kupisz 10-calowe głośniki, które są ściśle dopasowane do basów, przedłużysz żywotność swoich fabrycznych głośników.

Większość typowych głośników ma tendencję do zniekształcania dźwięku, gdy jest zbyt dużo basu. Jest to normalna reakcja na szarpnięcie kolanami, gdy dźwięk jest zbyt silny, aby głośniki mogły sobie z nim poradzić. Najlepsze 10-calowe subwoofery oferują dynamiczny i czysty dźwięk bez żadnych zniekształceń.

Dźwięk w Twoim samochodzie będzie najwyższej klasy, jeśli zainstalujesz różne głośniki dla różnych zakresów częstotliwości. Zasadniczo, 10-calowy subwoofer jest przeznaczony do przenoszenia tonów niskich, a głośniki montowane przy drzwiach mogą odtwarzać wysokie tony. Ostatecznie okaże się, że jest to lepszy i dobrze zbalansowany system dźwięku otoczenia.

Nawet jeśli subwoofery są zbyt duże, aby zmieścić się w drzwiach samochodu, można je trzymać w bagażniku lub pod fotelikiem samochodowym. W rzeczywistości, większość subwooferów jest łatwa w montażu, a niektóre mają nawet wbudowane wzmacniacze i nie wymagają dużo okablowania. Co więcej, dźwięk wydobywający się z subwoofera jest niekierunkowy i może dotrzeć do użytkownika za kierownicą, nawet jeśli urządzenie siedzi przy bagażniku.

10-calowy subwoofer komponentowy zawiera tylko jeden głośnik bez dodatkowych akcesoriów. Oznacza to, że wzmacniacz i obudowa są sprzedawane oddzielnie, co jest pomocne, ponieważ daje możliwość dostosowania osobistego systemu audio do potrzeb użytkownika.

Jak sama nazwa wskazuje, zamknięte subwoofery będą posiadały wstępnie zmontowaną obudowę dla ułatwienia instalacji. Byłaby to idealna opcja dla osób, które nie wiedzą zbyt wiele o 10-calowych subwooferach. Niemniej jednak, przed zakupem subwoofera w obudowie, należy upewnić się, że może on wygodnie dopasować się do przestrzeni w samochodzie.

Subwoofery zasilane są 3 w 1 typie jednostek. Zasadniczo, wzmacniacz, subwoofer i obudowa są wstępnie zamontowane razem. Większość zasilanych subwooferów jest dość mała i przeznaczona do samochodów kompaktowych. Mimo, że instalacja jest łatwiejsza, nie kopią dużo basu w porównaniu z innymi typami subwooferów. Mimo to, jeśli szukasz czegoś prostego, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w samochodzie, subwoofer z napędem elektrycznym byłby solidną opcją.

W niektórych przypadkach istnieją samochody osobowe, ciężarowe i SUV-y, które wymagają specyficznego typu subwoofera mierzonego dokładnie w określonym wymiarze lub kolorze. Zazwyczaj pojazdy te są wstępnie montowane z otworem lub obudową, w której można zamocować subwoofer. Jeśli szukasz subwooferów, które będą stanowić uzupełnienie wystroju wnętrza pojazdu, wypróbuj subwoofery specyficzne dla danego pojazdu.

Wybór najlepszego 10-calowego subwoofera zależy od tego, co się chce. Na przykład, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce i nie masz nic przeciwko pominięciu uderzającego basu, możesz zdecydować się na subwoofer z zasilaniem. Alternatywnie, jeśli nie chcesz bólu głowy po zainstalowaniu urządzenia, ale chcesz mieć głębsze basy, przyda Ci się subwoofer w obudowie.

Subwoofer komponentowy może zapewnić najlepsze wrażenia dźwiękowe, pod warunkiem, że dodasz do niego najwyższej jakości wzmacniacz i dobrze skonstruowaną obudowę. Zajmie to trochę czasu, ponieważ będziesz dostosowywał cały zestaw, ale możesz dopasować go do swoich osobistych preferencji.

Rockford Fosgate to amerykańska firma, która została założona w 1973 roku przez Jima Fosgate'a; faceta, który stworzył pierwszy wzmacniacz samochodowy. Obecnie firma jest wiodącym producentem głośników samochodowych, subwooferów i wzmacniaczy. Jej siedziba znajduje się w Tempe w Arizonie.

Spółka zależna Alps Electrics, Alpine jest znana z produkcji samochodowych systemów audio i nawigacji. W rzeczywistości, Alpine jest firmą, która stała za wynalezieniem pierwszego skomputeryzowanego korektora samochodowego już w 1982 roku. Jej baza operacyjna znajduje się w Tokio, w Japonii.

Kiedy w latach 70. i 80. rewolucja w samochodowym audio była szczytowa, JL Audio było jedną z firm, które odegrały ogromną rolę. Obecnie JL Audio produkuje 10-calowe subwoofery od ponad 25 lat. Siedziba firmy znajduje się w Miramar na Florydzie.

Jeśli chodzi o technologię audio, jest kilka firm, które mogą się równać z marką Pioneer. Firma od 80 lat wprowadza innowacje w zakresie urządzeń audio i wizualnych, a nawet dodaje do swoich kolekcji 10-calowe subwoofery. Główna siedziba firmy znajduje się w Tokio, w Japonii.

MTX Audio to amerykańska firma z siedzibą w Winslow, Illinois. Mimo, że marka nie jest największą firmą produkującą samochodowy sprzęt audio w całym bloku, to cieszy się opinią jednego z najlepszych 10-calowych subwooferów. Dodatkowo MTX Audio słynie z tego, że produkuje największy dostępny na rynku subwoofer samochodowy.

W większości przypadków, im większy subwoofer, tym głośniejszy dźwięk i głębsze odtwarzanie basu. Oczywiście, zawsze jest pewna anomalia i są pewne 10-calowe subwoofery, które wydają się małe, ale mogą zaskoczyć głośnym i głębokim basem. Co więcej, rozmiar subwoofera powinien odpowiadać wymiarowi pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować w samochodzie.

Czy wiesz, że łatwiej jest wzmacniaczowi zwiększyć moc subwoofera o niskiej impedancji? Innymi słowy, impedancja to oporność na przepływ prądu i jest mierzona w omach. Najlepsze 10-calowe subwoofery mają zazwyczaj impedancję 4 omy, choć i tak można by znaleźć kilka dobrych opcji z 2 omy lub 8 ohmów. Przed podłączeniem upewnij się, że subwoofer i wzmacniacz mają taką samą impedancję, aby potwierdzić, że oba mają taką samą ocenę impedancji.

Skąd wiesz, że subwoofer może osiągnąć głośny dźwięk i głęboki bas? To proste, wystarczy sprawdzić czułość i częstotliwość. Im wyższa czułość, tym mniej mocy potrzeba, aby uzyskać głośną muzykę. Alternatywnie, im niższa częstotliwość, tym głębsze basy. Z drugiej strony, subwoofer o wysokiej czułości nie jest potrzebny, jeśli w jednostce głównej znajduje się wystarczająca moc.

Jeśli chodzi o obudowę, można zdecydować się na obudowę zamkniętą lub przenośną. Jeśli chcemy uzyskać precyzyjne i ciężkie basy, możemy zastosować obudowę zamkniętą. Z perspektywy czasu, mały subwoofer zainstalowany w zamkniętej obudowie może zwiększyć głębsze basy niż większy subwoofer w obudowie otwartej. Mimo to, przenośne obudowy wytwarzają głośniejszy dźwięk, pomimo spadku poziomu basów.

Aby sprawdzić obsługę zasilania, należy ocenić dwie kluczowe rzeczy: moc RMS i moc szczytową. Wartość RMS powinna określać, ile mocy subwoofer jest w stanie utrzymać przez dłuższy czas. Moc szczytowa powinna dawać ocenę mocy, z jaką subwoofer może pracować przez krótki okres czasu. Inna sprawa: im większy zakres mocy, tym głośniejszy subwoofer.

Większość ludzi zapomina, że niskie rozszerzenie basu może mieć bezpośredni wpływ na precyzję i czystość basu. W rzeczywistości, nierzadko można znaleźć 10-calowy subwoofer o lepszych osiągach niż 12-calowy subwoofer. Jaki jest sekret, jeśli można zapytać? Jest to jakość magnesów silnikowych; te z większą siłą i lepszą kontrolą zapewniają większą głębię.

Jeśli chodzi o wybór najwyższej jakości 10-calowych subwooferów, jesteśmy zrozpaczeni wyborem, ale gdybyśmy mieli polecić najlepszy subwoofer w ogóle, to byłby to MTX Magnum MB210SP Dual.

Więc co sprawia, że ten subwoofer wychodzi na górę?

Poza tym, że jest to jeden z najpopularniejszych 10-calowych subwooferów na rynku, produkt posiada dwa subwoofery i wzmacniacz w obudowie portowej. Jest on wytrzymały, a jego bardzo duże rozmiary pozwalają na uzyskanie głębszego i precyzyjnego basu. Nie należy zapominać, że subwoofer wyposażony jest w płytę pilśniową średniej gęstości (MDF), która zapobiega załamaniu się, gdy bas jest zbyt głośny.

Nie trzeba dodawać, że pozostałe 10-calowe subwoofery zawarte w tym przewodniku są również najwyższej jakości.

==

Autor

Bartosz Gradowski

Redakcja fiatforum.com.pl