Usuwamy zanieczyszczenia z lakieru

Chyba nie ma bardziej denerwujących elementów niż mocno zabrudzona powłoka lakiernicza nie tak dawno kupionego samochodu. Plamy po deszczu, pozostałości asfaltu czy żywic z roślin albo owadów to takie elementy, które niszczą estetykę a jednocześnie będą również trudne w usunięciu.

To właśnie one denerwują posiadaczy samochodów. dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób szuka skutecznych metod na to, by pozbyć się trudnych w usunięciu plam i zanieczyszczeń. W trakcie używania samochodu liczymy się z faktem, że narażamy go na kontakt z licznymi zabrudzeniami. Niektóre będą łatwe do usunięcia, najczęściej tracą kontakt z lakierem w trakcie wizyty w myjni. Inne nie tylko będą utrudniać pielęgnacje, ale mogą się nawet okazywać groźne dla naszej karoserii, dlatego dobrze będzie, jeśli usuniemy je natychmiast.

Im szybciej, tym lepiej

Czynnikiem, który działa na niekorzyść w walce ze szczątkami owadów czy ptasimi odchodami będzie czas. Im dłużej będzie się zwlekać tym proces usuwania będzie dłuższy oraz trudniejszy. Dlatego najlepiej jeszcze w dniu, gdy zanieczyszczenia się pojawiają rozpocząć działania zmierzające do ich usuwania. Wtedy przy użyciu wody i szamponu pewnie uda się te niedoskonałości usunąć.

Powłoka lakiernicza

Nic na siłę

Jeśli będziemy próbować usuwać jakieś stare zanieczyszczenia to nie będzie nam to przychodzić łatwo. Naturalnym odruchem będzie używanie większej siły, spróbujemy mocniej przecierać szmatką nasączoną preparatem. Czasem się uda, jednak może dojść do sytuacji, w której lakier będzie uszkodzony takim działaniem. Jeśli chcemy działać w taki sposób, by oczyścić skutecznie auto z takich pozostałości wydaje się, że najlepiej będzie skorzystać z pomocy specjalistów, którzy od dawna się tym zajmują i z pomocą dobrych kosmetyków zagwarantują skuteczność działań.

Ptasie odchody i żywica roślinna

Problemem może być między innymi usuwanie pozostałości po żywicach czy wżerów po ptasich odchodach. Tutaj mimo, że może się nam inaczej wydawać jednak rzeczywistość będzie taka, że usuwanie tych zabrudzeń nie jest łatwe. To zanieczyszczenia, które mogą również niszczyć nasz lakier. Mają charakter żrący, dlatego trzeba je usunąć tuż po tym jak się pojawią, nie będzie można ich zostawiać na dłużej, bo mogą zniszczyć lakier. Trudne do usunięcia są także zabrudzenia pozostające po żywicy roślin, ale również takie po naklejkach samoprzylepnych,.

Autor

Piotr Banaszek

Redakcja fiatforum.com.pl